Speed Marathon 2021 začíná! Na těchto místech můžete očekávat policejní hlídky

Řada lidí se mylně domnívá, že policie bude během akce Speed Marathon pouze měřit rychlost. Může ale kontrolovat i všechno ostatní, včetně dokladů řidiče a způsobilosti vozů pro provoz na pozemních komunikacích.

Celoevropská akce Speed Marathon probíhá již pošesté. Jde o preventivní dopravně bezpečnostní akci pořádanou organizací Roadpol, během níž se policie zaměřuje především na dodržování rychlostních limitů na předem vytipovaných místech.

Nová Škoda Scala pro Policii ČR poprvé v akci. Zatím vypadá vyšší, ne na dlouho

Nová Škoda Scala pro Policii ČR poprvé v akci. Zatím vypadá vyšší, ne na dlouho

Zatímco v minulých týdnech jsme na silnicích potkávali policejní a vojenské hlídky zejména z důvodu dodržování vládního opatření o zákazu opuštění okresů, dnes se připravte hlavně na radary. Policie však může provádět i další úkony silniční kontroly, včetně kontroly dokladů, technické způsobilosti vozu, používání bezpečnostních pásů či mobilních telefonů při řízení.

Městská policie na Pardubicku převzala nový Dodge Charger. Teď už má dva

Městská policie na Pardubicku převzala nový Dodge Charger. Teď už má dva

Měření bude probíhat v rizikových lokalitách po celé České republice. Celkem jde o zhruba osm set míst v obcích i mimo ně. A to včetně dálnic a silnic prvních tříd. Stejně jako v minulých letech pomohla s vytipováním lokalit samotná veřejnost, která mohla během února zaznamenávat riziková místa do mapy na webu www.bezpecnecesty.cz.

Pravidla silničního provozu do kapsy mají pomoci cizincům. Hodí se ale i nám

Pravidla silničního provozu do kapsy mají pomoci cizincům. Hodí se ale i nám

Akce bude probíhat během celého dnešního dne. Lidově řečeno od rána do noci. Vybraná místa v jednotlivých krajích najdete v přiložené galerii. Fotky lze zvětšit kliknutím na symbol lupy u jejich pravého horního okraje.

Cílem není odhalit co nejvíce přestupků, ale především snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost a plynulost na pozemních komunikacích, upozornit na rizika, která sebou nedodržování rychlosti přináší a má za následek každoročně desítky zmařených lidských životů, uvádí v tiskové zprávě Krajské ředitelství policie Středočeského kraje.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI (147 kW) DSG: Palba z černé pistole

Volkswagen Golf GTD

Po testech Volkswagenů Golf GTE a GTI tady máme tu zřejmě nejméně sportovní variantu GTD. Ačkoliv to není sporťák, svůj smysl v nabídce rozhodně má.

14.  5.  2021 | Richard Herbich | 10 příspěvků
Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

12.  5.  2021 | Stanislav Kolman | 5 příspěvků
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky