Speciální Top Gear věnovaný Sabine Schmitz je venku. Měli byste ho vidět

Jeremy Clarkson, James May, Richard Hammond, Chris Harris i Matt LeBlanc vzpomínají na královnu Nürburgringu.

Dne 16. března zasáhla nejen motoristický svět velmi smutná zpráva. Sabine Schmitz, německá závodnice přezdívaná Královna Nürburgringu, bývalá moderátorka britského pořadu Top Gear a především úžasná a stále usměvavá žena, podlehla ve věku 51 let rakovině.

Boj s rakovinou oznámila veřejnosti v roce 2020, už tehdy ale trval tři roky. Sabine Schmitz se narodila ve vesnici přímo u okruhu a na závodní asfalt se tak vrhla již v útlém věku. Její energie a nadšení způsobovaly, že uměla lidem udělat krásnější den jen pouhým úsměvem. I když ono prý stačilo, aby jen vešla do místnosti.

Zemřela Sabine Schmitz. Královna Nürburgringu prohrála boj s rakovinou

Zemřela Sabine Schmitz. Královna Nürburgringu prohrála boj s rakovinou

Její památku se rozhodli uctít současní i bývalí moderátoři pořadu Top Gear, kteří si pro Sabine Schmitz přichystali unikátní vzpomínkový díl. Protože jde o Sabine, šly všechny staré spory stranou, takže se před kameru BBC vrátila i slavná trojice Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May.

V epizodě pojmenované jednoduše A tribute to Sabine Schmitz uvidíte záběry z její závodní kariéry a vzpomínání jednotlivých moderátorů. Její angažmá v pořadu Top Gear začalo v roce 2004, kdy s naftovým Jaguarem S-Type zostudila Jeremyho Clarksona na Nürburgringu.

Petice žádá pojmenování zatáčky na Nordschleife po Sabine Schmitz. Má již desetitisíce podpisů

Petice žádá pojmenování zatáčky na Nordschleife po Sabine Schmitz. Má již desetitisíce podpisů

Speciál věnovaný Sabine se nachází na stránkách BBC iPlayer. Pomalu se ale dostává i na jiné servery. Pokud se alespoň trochu zajímáte o auta, měli byste si tento díl pustit. Velmi snadno vás ale rozpláče.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

včera | Stanislav Kolman | 4 příspěvky
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky
TEST Hyundai i10 1.0 T-GDI N Line: Bejby nebude sedět v koutě!

Hyundai i10 1.0 T-GDI N Line

Městskou krabičku se sportovním vzhledem asi nebudou všichni brát úplně vážně. V Hyundai i10 se 100koňovým přeplňovaným motorem se však skrývá víc, než se na první pohled zdá.

7.  5.  2021 | Jan Mička