Speciální Seaty Ibiza a Arona poukazují na použití recyklátů. Odpad je z míst, kde nejvíce škodí

Snižování dopadů automobilového průmyslu není jen honbou za emisemi. Pro výrobu koberců a čalounění našel Seat neobyčejný zdroj materiálů.

Ekologické pojetí automobilů není jen o elektrifikaci, ale také čisté výrobě za použití vysoké míry recyklovatelných materiálů. Seat tomuto trendu věnuje speciální edici Marina Pack oblíbených modelů Arona a Ibiza. Název odráží iniciativu zelené udržitelnosti Středomoří spojené s podporou oběhového hospodářství.

Co si pod tím představit? Seat otevřel novou spolupráci se společností Autoneum, která čistí moře od plastového odpadu. Ročně vyloví přes více než 2 miliony PET lahví, které se následně použijí pro výrobu materiálů zvaných Label blue by Borgers. Z nich se pak vyrábí koberce použité ve zmíněných modelech. Druhou surovinou získanou z odpadního recyklátu je Seaqual yarn, která slouží pro výrobu potahů sedadel.

Stálý přísun vyloveného odpadu zajišťují nevládní organizace, rybáři, místní komunity a úřady. Po roztřídění se plasty vyčistí a vyrobí se z nich „námořní plast“, z něhož dalším zpracováním vznikají potahy a koberce. Produkce se naplno rozjede už příští měsíc.  

Seat

Seat byl založen v roce 1950 poté, co se španělská vláda a banky dohodly na spolupráci s Fiatem. První vůz Seat vznikl v roce 1953.

Spolupráce s Fiatem skončila v roce 1982, za čtyři roky do automobilky vlastnicky vstoupil Volkswagen.

Seat Ibiza • Seat Leon •​ Seat Alhambra •​ Seat Ateca •​ Seat Tarraco •​ Seat Arona

Diskuze (1) Další článek: TEST Dacia Sandero Stepway TCe 110 Expression: Nová tvář, staré kvality, vyšší cena

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , Auta Seat na Heureka.cz