Speciální Rolls-Royce je záhada na kolech. Význam jeho kódů znají jenom dva lidé

Limitovaná edice vozu Rolls-Royce Wraith Kryptos má v sobě ukrytý kód, jehož význam má v trezoru vedoucí automobilky. Za rozluštění vás čeká odměna.

Luxusní automobilky a speciální edice jdou spolu ruku v ruce už od nepaměti. Automobilka Rolls-Royce se nyní rozhodla posunout toto spojení o kousek dál a vytvořila model Wraith, který má v karoserii a interiéru ukrytou tajnou zprávu. Edice dostala jméno Kryptos a majitel, který tajnou zprávu rozluští, získá odměnu.

Rolls-Royce Wraith Eagle VIII odkazuje na významnou historickou událost

Rolls-Royce Wraith Eagle VIII odkazuje na významnou historickou událost

Tajné kódy se nacházejí na různých částech karoserie a našli byste jej i na spodní části sošky Spirit of Ecstasy. Uvnitř je speciální edice znát o dost víc. Kódy najdete na hlavových opěrkách i na přihrádkách dveří. Nejvíce ale zaujme podsvícená grafika na stropnici, která zobrazuje plošné počítačové spoje.

Speciální edice vznikne pouze 50 kusů a cenu Rolls-Royce nezveřejňuje. Záhadou je i odměna pro ty, kteří kód rozluští. Co kód znamená, vědí momentálně jen dva lidé na světě - designérka Katrin Lehmannová a předseda představenstva Torsten Müller-Ötvös. Muž v čele značky má rozluštěný kód schovaný v trezoru.

Speciální edice Rolls-Royce Ghost a Wraith se inspirovaly v Koreji

Speciální edice Rolls-Royce Ghost a Wraith se inspirovaly v Koreji

Majitelé budou moct hádat význam kódů skrze speciální aplikaci pro mobilní telefony. Rolls-Royce Wraith pohání vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,6 litru. Produkuje výkon 465 kW (632 koní) a 800 N.m točivého momentu. Luxusní koráb měří 5,26 metrů na délku a váží téměř dvě a půl tuny.

Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

dnes | Lukáš Prejzek | 7 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 81 příspěvků