Speciální Lamborghini Gallardo pro italskou policii

Pokud pojedete v létě do Itálie na dovolenou, dejte si velký pozor v oblasti Calabria. Policie se zde stala postrachem pro piráty silnic v úseku Salerno - Regio Calabria, když si ke 152. výročí pořídila speciální desetiválcové Lamborghini Gallardo. Tento supersport v modrobílém kabátku strážců silnic umí sprint z nuly na stovku za 4,1 sekundy. A nezkoušejte mu ujet, maximálka se totiž vyšplhá až na 310 km/h.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Italským úřadům a policii se jejich stávající vybavení vozového parku nelíbilo a přemýšleli, jak se postavit do opozice bezohledným řidičům, kteří ve velkých rychlostech brázdí tamní dálnice. Výsledkem jednání je tu zmiňované Gallardo. Samotný vůz má vše, co by mělo správné policejní auto mít: červenomodrý maják na střeše, satelitní navigační systém a telefon. K modení technologii jistě patří i kamera, která snímá a identifikuje SPZ vozidel a výkonný počítač, napojený přímo na policejní databázi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Mezi další úkoly, které bude toto lamborghini plnit, patří také převoz krevní plazmy, transport orgánů určených k transplantaci a akutní rychlá pomoc. Pro tyto a ještě další účely je ve výbavě vozu defibrilátor s elektrokardiogramem a nadstandardní autolékárnička.

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

dnes | Jan Mička | 3 příspěvky
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky