Speciální Lamborghini Gallardo pro italskou policii

Pokud pojedete v létě do Itálie na dovolenou, dejte si velký pozor v oblasti Calabria. Policie se zde stala postrachem pro piráty silnic v úseku Salerno - Regio Calabria, když si ke 152. výročí pořídila speciální desetiválcové Lamborghini Gallardo. Tento supersport v modrobílém kabátku strážců silnic umí sprint z nuly na stovku za 4,1 sekundy. A nezkoušejte mu ujet, maximálka se totiž vyšplhá až na 310 km/h.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Italským úřadům a policii se jejich stávající vybavení vozového parku nelíbilo a přemýšleli, jak se postavit do opozice bezohledným řidičům, kteří ve velkých rychlostech brázdí tamní dálnice. Výsledkem jednání je tu zmiňované Gallardo. Samotný vůz má vše, co by mělo správné policejní auto mít: červenomodrý maják na střeše, satelitní navigační systém a telefon. K modení technologii jistě patří i kamera, která snímá a identifikuje SPZ vozidel a výkonný počítač, napojený přímo na policejní databázi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Mezi další úkoly, které bude toto lamborghini plnit, patří také převoz krevní plazmy, transport orgánů určených k transplantaci a akutní rychlá pomoc. Pro tyto a ještě další účely je ve výbavě vozu defibrilátor s elektrokardiogramem a nadstandardní autolékárnička.

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků