Speciální Lamborghini Gallardo pro italskou policii

Pokud pojedete v létě do Itálie na dovolenou, dejte si velký pozor v oblasti Calabria. Policie se zde stala postrachem pro piráty silnic v úseku Salerno - Regio Calabria, když si ke 152. výročí pořídila speciální desetiválcové Lamborghini Gallardo. Tento supersport v modrobílém kabátku strážců silnic umí sprint z nuly na stovku za 4,1 sekundy. A nezkoušejte mu ujet, maximálka se totiž vyšplhá až na 310 km/h.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Italským úřadům a policii se jejich stávající vybavení vozového parku nelíbilo a přemýšleli, jak se postavit do opozice bezohledným řidičům, kteří ve velkých rychlostech brázdí tamní dálnice. Výsledkem jednání je tu zmiňované Gallardo. Samotný vůz má vše, co by mělo správné policejní auto mít: červenomodrý maják na střeše, satelitní navigační systém a telefon. K modení technologii jistě patří i kamera, která snímá a identifikuje SPZ vozidel a výkonný počítač, napojený přímo na policejní databázi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Mezi další úkoly, které bude toto lamborghini plnit, patří také převoz krevní plazmy, transport orgánů určených k transplantaci a akutní rychlá pomoc. Pro tyto a ještě další účely je ve výbavě vozu defibrilátor s elektrokardiogramem a nadstandardní autolékárnička.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků