Speciální Fiat Panda Waze se vrací. Mnoho novinek nečekejte, to zásadní ale zůstalo

Fiat znovu uvádí do nabídky speciální verzi Pandy, která chce být ve spolupráci s navigační aplikací Waze tím „nejpřátelštějším městským autem vůbec“.

Speciální verze Pandy inspirovaná navigační aplikací Waze byla Fiatem uvedena již minulý rok a u českého zastoupení je například stále v nabídce. Jelikož se má zrovna tato verze Pandy těšit velké oblibě v Evropě, Fiat se rozhodl model dále nabízet a nyní jej představuje s menšími novinkami.

Tři miliony Fiatů 500. Italská automobilka slaví v Evropě prodejní milník

Tři miliony Fiatů 500. Italská automobilka slaví v Evropě prodejní milník

Panda Waze si ovšem stále udržuje černě zbarvený bodykit normální varianty City Cross, nově je ale dostupný také s dvoubarevným lakováním karoserie, kdy černou střechu doplňuje portfólio odstínů červené Amore Red, šedé Colosseo Grey a Moda Grey, modré Giotto Blue, bílé Gelato White či žluté Sole Yellow.

Standardně zde najdete nově i speciální 15palcová litá kola v dvoubarevném designu. Uvnitř pak nedochází ke kdovíjakým změnám, takže největší novinkou jsou přední sedačky s šedě čalouněnými středy a zelenými detaily pro „mladistvý a dynamický styl“.

Kdo má nejlepší infotainment? Spokojenost vládne u Tesly, BMW částečně porazil i Fiat

Kdo má nejlepší infotainment? Spokojenost vládne u Tesly, BMW částečně porazil i Fiat

Samozřejmě hlavní zajímavostí na této edici Pandy je standardní doplnění navigační aplikace Waze do souhrnného systému Panda U-Connect, který mohou řidiči skrze svůj smartphone propojit s autem. Na palubní desce se tak u Pandy Waze nachází i držák na smartphone. U-Connect poté nabízí i funkce jako Find myCar, která si zapamatuje, kde přesně jste zaparkovali auto, nebo My Car, sledující důležité parametry vozu.

Pod kapotou Pandy Waze je nabízen buď přeplňovaný dvouválec TwinAir o objemu 0,9 litru a výkonu 63 kW (85 koní), nebo čtyřválcová dvanáctistovka o výkonu 51 kW (69 koní). Oba motory jsou spojeny s manuální převodovkou, u dvouválce je pak dostupný i pohon všech kol.

Fiat

Fiat (zkratka z Fabbrica Italiana Automobili Torino) je největší italská automobilka. Byla založená v roce 1899 a vyráběla také motory, vojenská auta nebo letadla. Fiat v roce 2009 uzavřel partnerství s americkým Chryslerem.

Fiat 500 • Fiat 124 Spider • Fiat Panda •  Fiat PuntoFiat Tipo • Fiat 500L • Fiat 500X • Fiat 500C

TEST Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): Šli skautíci na výlet, měli 200 koní

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

Univerzálnímu stroji se zvýšeným podvozkem nejsilnější turbodiesel a bohatá výbava sluší. Znamená „skautizace“ pro uživatele nějaká omezení, nebo je zde vše Simply clever?

24.  1.  2021 | Richard Herbich | 97 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

22.  1.  2021 | Jan Mička | 85 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků