Speciální edice DS 7 Crossback je plná umění. Díla z Louvru má přímo v kabině

Uměleckou kolekci z francouzského Louvru budou mít majitelé doslova na dotek ruky.

Když jste jakožto automobilová značka patronem světoznámého muzea Louvre v Paříži, k vytvoření limitované edice svého modelu pro nadšence do umění asi nemáte zrovna daleko. Speciální DS 7 Crossback Louvre tedy přijíždí uctít tuto významnou galerii a zajímavé prvky dostává nejen z venku, ale i uvnitř.

Partnerství s Louvrem začíná na exteriéru, kde samozřejmě nesmí chybět speciální odznaky se jménem galerie. Další doplňky jako třeba rámy oken nebo ohraničení zadních svítilen má leskle černou barvu a grafika na tmavých krytech vnějších zrcátek zase odkazuje na známou skleněnou pyramidu na dvoře muzea. Dvoubarevná jsou nakonec 20palcová kola Alexandria.

Motiv pyramidy pokračuje rovněž v interiéru SUV, například na středovém tunelu nebo jako prvek výdechů klimatizace. Nechybí zde další plakety se zmínkou muzea a především standardní čalounění černou Nappa kůží Black Basalt.  

Hlavní specialita limitované edice se nicméně objeví po zapnutí 12palcového infotainmentu. V rámci vaší osobní virtuální kolekce si totiž můžete prohlížet galerii celkem 182 uměleckých děl z muzea – da Vinciho Mona Lisa je zde pochopitelně také. Ke každému kousku je navíc připraven krátký podcast o historii díla.

Majitelé DS 7 Crossback Louvre navíc k vozu obdrží speciální kartu Amis du Louvre (přátelé Louvru), která jim zajistí roční neomezený přístup ke stálým sbírkám muzea i na pořádané výstavy, stejně jako další nabídky více jak stovky muzeí po celém světě.  

Speciální edice vychází z nejvyšší výbavy Grand Chic a je dostupná ve čtyřech barvách karoserie (modrá, šedá, stříbrná a černá). Mezi motory se kromě slabších benzinových a naftových jednotek objevuje i nejsilnější plug-in hybridní ústrojí E-Tense s výkonem 300 koní (220 kW) a pohonem všech kol.

V prodeji se umělecká varianta DS 7 Crossback objeví na celkem 18 trzích po celém světě. Její uvedení pro možné zájemce u nás české zastoupení značky DS teprve zvažuje.

Diskuze (9) Další článek: Brembo má nové kotouče se zrcadlovým povrchem. Pomohou v boji proti emisím

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz