Speciální edice DS 7 Crossback je plná umění. Díla z Louvru má přímo v kabině

Uměleckou kolekci z francouzského Louvru budou mít majitelé doslova na dotek ruky.

Když jste jakožto automobilová značka patronem světoznámého muzea Louvre v Paříži, k vytvoření limitované edice svého modelu pro nadšence do umění asi nemáte zrovna daleko. Speciální DS 7 Crossback Louvre tedy přijíždí uctít tuto významnou galerii a zajímavé prvky dostává nejen z venku, ale i uvnitř.

Moderní Citroën DS by mohl být pastvou pro oči. Jeho tvůrce vzdal hold minulosti

Moderní Citroën DS by mohl být pastvou pro oči. Jeho tvůrce vzdal hold minulosti

Partnerství s Louvrem začíná na exteriéru, kde samozřejmě nesmí chybět speciální odznaky se jménem galerie. Další doplňky jako třeba rámy oken nebo ohraničení zadních svítilen má leskle černou barvu a grafika na tmavých krytech vnějších zrcátek zase odkazuje na známou skleněnou pyramidu na dvoře muzea. Dvoubarevná jsou nakonec 20palcová kola Alexandria.

Motiv pyramidy pokračuje rovněž v interiéru SUV, například na středovém tunelu nebo jako prvek výdechů klimatizace. Nechybí zde další plakety se zmínkou muzea a především standardní čalounění černou Nappa kůží Black Basalt.  

Citroën C5 Aircross do zásuvky dorazil do Česka. Má 225 koní a pořádnou slevu

Citroën C5 Aircross do zásuvky dorazil do Česka. Má 225 koní a pořádnou slevu

Hlavní specialita limitované edice se nicméně objeví po zapnutí 12palcového infotainmentu. V rámci vaší osobní virtuální kolekce si totiž můžete prohlížet galerii celkem 182 uměleckých děl z muzea – Da Vinciho Mona Lisa je zde pochopitelně také. Ke každému kousku je navíc připraven krátký podcast o historii díla.

Majitelé DS 7 Crossback Louvre navíc k vozu obdrží speciální kartu Amis du Louvre (přátelé Louvru), která jim zajistí roční neomezený přístup ke stálým sbírkám muzea i na pořádané výstavy, stejně jako další nabídky více jak stovky muzeí po celém světě.     

S DS 3 Crossback E-Tense poprvé v Česku. Tohle bude ještě hodně zajímavé!

S DS 3 Crossback E-Tense poprvé v Česku. Tohle bude ještě hodně zajímavé!

Speciální edice vychází z nejvyšší výbavy Grand Chic a je dostupná ve čtyřech barvách karoserie (modrá, šedá, stříbrná a černá). Mezi motory se kromě slabších benzinových a naftových jednotek objevuje i nejsilnější plug-in hybridní ústrojí E-Tense s výkonem 300 koní (220 kW) a pohonem všech kol.

V prodeji se umělecká varianta DS 7 Crossback objeví na celkem 18 trzích po celém světě. Její uvedení pro možné zájemce u nás české zastoupení značky DS teprve zvažuje.

Za volantem sériového Hyundaie i20 1.0 T-GDI mHEV: Kdo se může od koho učit?

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Třetí generace Hyundaie i20 se už nechce od konkurentů jen učit, ale v řadě ohledů hodlá stanovit nová měřítka.

27.  10.  2020 | Martin Jeník | 15 příspěvků
Za volantem nové Cupry Leon ST PHEV: Sportovní hlavně naoko, přesto důležitá

Cupra Leon ST eHybrid

Ačkoliv to tak při pohledu na registrační značku nemusí vypadat, novou Cupru Leon jsme poprvé testovali na českých silnicích. Jako první na trh vstoupí externě dobíjený hybrid, který však předpokládané sportovní zážitky dost naředil.

25.  10.  2020 | Jan Mička | 25 příspěvků
Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

21.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků