Speciálně lakovaný Rolls-Royce Phantom bojuje proti AIDS. Poperou se o něj sběratelé

Může vám připadat jako prostý červený Phantom, ale přesto o jen tak ledajaký červený Phantom nejde.

Rolls-Royce letos slaví 115 let od původní myšlenky založení luxusní značky a k této příležitosti již dříve lákal na speciálně vyhotovený model. Jak se nyní ukazuje, jde o unikátně specifikovaný Phantom, který zaujme nejen svým exteriérem a interiérem, ale ke všemu bude ve formě jediného kusu později vydražen k boji proti AIDS. Výtěžek z aukce totiž poputuje charitativní organizaci RED.

Rolls Royce Cullinan Black Badge oficiálně: Lorde Vadere, Váš vůz je připraven

Rolls Royce Cullinan Black Badge oficiálně: Lorde Vadere, Váš vůz je připraven

Příhodně je tedy motivem speciálního Phantomu červená, která nejvíce vyniká v případě zakázkového odstínu laku Magma Red. Ten je totiž doplněn o miniaturní částice křišťálu, aby barvě zajistil ještě třpytivější charakter. Lak se nanášel v pěti vrstvách, z čehož každá prošla více jak pětihodinovým ručním leštěním.

Červená se pochopitelně projevila rovněž v luxusním interiéru Phantomu. Čalounění bílou kůží je tak kombinováno s červenými prvky na ovladačích, výplních palubní desky, červený je rovněž věnec volantu, koberečky s dlouhým vlasem a klasická hvězdná obloha ze změti LED diod na stropě může také svítit červeně. Ruční práce padla i na dřevěné obložení, které je lakováno pěti vrstvami čirého laku.

Bentley Flying Spur zahajuje výrobu! Sportovní limuzínu skládá ručně dvě stě lidí

Bentley Flying Spur zahajuje výrobu! Sportovní limuzínu skládá ručně dvě stě lidí

Aby toho nebylo málo, šťastnému majiteli Phantomu navrhne oceňovaná umělkyně Mickalene Thomas ve spolupráci s automobilkou zakázkový design fólie pro karoserii vozu. Ve výsledku tak bude limuzína pojízdným uměleckým dílem. Jelikož ale půjde o fólii, vždy bude mít majitel možnost vrátit se ke standardnímu červenému laku. 

O jedinečný Phantom se sběratelé poperou na charitativní aukci RM Sotheby's probíhající od 4. do 13. prosince. Zájemci mohou přihazovat on-line, přičemž startovací cenovka začíná na 450.000 dolarech (asi 10,3 milionu korun). Aukční dům však uvádí odhad vydražené částky mezi 600.000 až 800.000 dolary (13,8 až 18,5 milionu korun).  

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

včera | Petr Schnagl | 15 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 144 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 82 příspěvků