Speciálně lakovaný Rolls-Royce Phantom bojuje proti AIDS. Poperou se o něj sběratelé

Může vám připadat jako prostý červený Phantom, ale přesto o jen tak ledajaký červený Phantom nejde.

Rolls-Royce letos slaví 115 let od původní myšlenky založení luxusní značky a k této příležitosti již dříve lákal na speciálně vyhotovený model. Jak se nyní ukazuje, jde o unikátně specifikovaný Phantom, který zaujme nejen svým exteriérem a interiérem, ale ke všemu bude ve formě jediného kusu později vydražen k boji proti AIDS. Výtěžek z aukce totiž poputuje charitativní organizaci RED.

Rolls Royce Cullinan Black Badge oficiálně: Lorde Vadere, Váš vůz je připraven

Rolls Royce Cullinan Black Badge oficiálně: Lorde Vadere, Váš vůz je připraven

Příhodně je tedy motivem speciálního Phantomu červená, která nejvíce vyniká v případě zakázkového odstínu laku Magma Red. Ten je totiž doplněn o miniaturní částice křišťálu, aby barvě zajistil ještě třpytivější charakter. Lak se nanášel v pěti vrstvách, z čehož každá prošla více jak pětihodinovým ručním leštěním.

Červená se pochopitelně projevila rovněž v luxusním interiéru Phantomu. Čalounění bílou kůží je tak kombinováno s červenými prvky na ovladačích, výplních palubní desky, červený je rovněž věnec volantu, koberečky s dlouhým vlasem a klasická hvězdná obloha ze změti LED diod na stropě může také svítit červeně. Ruční práce padla i na dřevěné obložení, které je lakováno pěti vrstvami čirého laku.

Bentley Flying Spur zahajuje výrobu! Sportovní limuzínu skládá ručně dvě stě lidí

Bentley Flying Spur zahajuje výrobu! Sportovní limuzínu skládá ručně dvě stě lidí

Aby toho nebylo málo, šťastnému majiteli Phantomu navrhne oceňovaná umělkyně Mickalene Thomas ve spolupráci s automobilkou zakázkový design fólie pro karoserii vozu. Ve výsledku tak bude limuzína pojízdným uměleckým dílem. Jelikož ale půjde o fólii, vždy bude mít majitel možnost vrátit se ke standardnímu červenému laku. 

O jedinečný Phantom se sběratelé poperou na charitativní aukci RM Sotheby's probíhající od 4. do 13. prosince. Zájemci mohou přihazovat on-line, přičemž startovací cenovka začíná na 450.000 dolarech (asi 10,3 milionu korun). Aukční dům však uvádí odhad vydražené částky mezi 600.000 až 800.000 dolary (13,8 až 18,5 milionu korun).  

Rolls-Royce

Britskou společnost Rolls-Royce založili v roce 1906 Charles Rolls a Henry Royce. Vedle vojenské techniky, leteckých a lodních motorů je známá hlavně jako výrobce luxusních automobilů.

Od roku 1998 patří Rolls-Royce do skupiny BMW.

Rolls-Royce Phantom • Rolls-Royce Cullinan • Rolls-Royce Ghost • Rolls-Royce Wraith • Rolls-Royce Dawn

TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 59 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
První jízda s ostrým Fordem Puma ST: Už jsme si potykali, zanechal hluboký dojem

Ford Puma ST

Český Ford přivezl prvních pár kousků ostrého modelu Puma ST. Měli jsme možnost se s jedním z nich projet a nyní se podělíme o první dojmy.

16.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 52 příspěvků