Speciálně lakovaný Rolls-Royce Phantom bojuje proti AIDS. Poperou se o něj sběratelé

Může vám připadat jako prostý červený Phantom, ale přesto o jen tak ledajaký červený Phantom nejde.

Rolls-Royce letos slaví 115 let od původní myšlenky založení luxusní značky a k této příležitosti již dříve lákal na speciálně vyhotovený model. Jak se nyní ukazuje, jde o unikátně specifikovaný Phantom, který zaujme nejen svým exteriérem a interiérem, ale ke všemu bude ve formě jediného kusu později vydražen k boji proti AIDS. Výtěžek z aukce totiž poputuje charitativní organizaci RED.

Rolls Royce Cullinan Black Badge oficiálně: Lorde Vadere, Váš vůz je připraven

Rolls Royce Cullinan Black Badge oficiálně: Lorde Vadere, Váš vůz je připraven

Příhodně je tedy motivem speciálního Phantomu červená, která nejvíce vyniká v případě zakázkového odstínu laku Magma Red. Ten je totiž doplněn o miniaturní částice křišťálu, aby barvě zajistil ještě třpytivější charakter. Lak se nanášel v pěti vrstvách, z čehož každá prošla více jak pětihodinovým ručním leštěním.

Červená se pochopitelně projevila rovněž v luxusním interiéru Phantomu. Čalounění bílou kůží je tak kombinováno s červenými prvky na ovladačích, výplních palubní desky, červený je rovněž věnec volantu, koberečky s dlouhým vlasem a klasická hvězdná obloha ze změti LED diod na stropě může také svítit červeně. Ruční práce padla i na dřevěné obložení, které je lakováno pěti vrstvami čirého laku.

Bentley Flying Spur zahajuje výrobu! Sportovní limuzínu skládá ručně dvě stě lidí

Bentley Flying Spur zahajuje výrobu! Sportovní limuzínu skládá ručně dvě stě lidí

Aby toho nebylo málo, šťastnému majiteli Phantomu navrhne oceňovaná umělkyně Mickalene Thomas ve spolupráci s automobilkou zakázkový design fólie pro karoserii vozu. Ve výsledku tak bude limuzína pojízdným uměleckým dílem. Jelikož ale půjde o fólii, vždy bude mít majitel možnost vrátit se ke standardnímu červenému laku. 

O jedinečný Phantom se sběratelé poperou na charitativní aukci RM Sotheby's probíhající od 4. do 13. prosince. Zájemci mohou přihazovat on-line, přičemž startovací cenovka začíná na 450.000 dolarech (asi 10,3 milionu korun). Aukční dům však uvádí odhad vydražené částky mezi 600.000 až 800.000 dolary (13,8 až 18,5 milionu korun).  

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků