Spasí vzhled Volkswagenů „design Alfy Romeo”?

Známý Ital Walter Maria de Silva se stane hlavním designérem německého koncernu Volkswagen. Schopný návrhář se proslavil hlavně svými díly u Alfy Romeo, pro kterou navrhl mj. Alfu 156 a 147.

Poté ovšem odešel ke španělskému Seatu, kde předal část svých nápadů novým generacím modelů. Nová Altea a Toledo pak byly navrhnuty přímo v jeho režii. Poté již putoval koncernem Volkswagen přes Lamborghini a Audi až na samotný vrchol.

U Volkswagenu bude dohlížet na design koncernových vozů jako celku, tedy bude zodpovědný i za výsledky práce designérů české Škody a přímo se pak bude podílet na návrzích Volkswagenu a Audi. Jeho poslední výtvor v podobě Audi A5 bude představen v březnu na ženevském autosalonu.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 48 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků