Španělský tým GTA vyvíjí nový supersport

Španělský tým GTA, který se zúčastňuje seriálu Formula 3, se hodlá v blízké době pustit do vývoje vlastního supersportu. Koncept prozatím existuje pouze v papírové podobě a nemá jméno, ale některé plány již vyšly na povrch.

Pro pohon vozu bude použit desetiválcový agregát s výkonem kolem 700 koní, kterému bude sekundovat šestistupňová sekvenční převodovka. Šasi bude zhotoveno z lehkých materiálů – karbonu a titanu, takže se počítá s velmi nízkou hmotností. Maximální rychlost vozu bude zhruba 340 km/h.

GTA doufá v roční produkci zhruba 100 kusů, přičemž cena vozu se bude pohybovat na úrovni 600 tisíc Eur. Ostré testování prvního prototypu začne již v srpnu tohoto roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků