Španělský tým GTA vyvíjí nový supersport

Španělský tým GTA, který se zúčastňuje seriálu Formula 3, se hodlá v blízké době pustit do vývoje vlastního supersportu. Koncept prozatím existuje pouze v papírové podobě a nemá jméno, ale některé plány již vyšly na povrch.

Pro pohon vozu bude použit desetiválcový agregát s výkonem kolem 700 koní, kterému bude sekundovat šestistupňová sekvenční převodovka. Šasi bude zhotoveno z lehkých materiálů – karbonu a titanu, takže se počítá s velmi nízkou hmotností. Maximální rychlost vozu bude zhruba 340 km/h.

GTA doufá v roční produkci zhruba 100 kusů, přičemž cena vozu se bude pohybovat na úrovni 600 tisíc Eur. Ostré testování prvního prototypu začne již v srpnu tohoto roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 40 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků