Španělsko první obětí automobilového průmyslu?

Španělsko patří k zemím, které jsou výrazně zaměřeny na automobilový průmysl. Toto jednostranné zaměření pak může způsobit velké problémy, pokud se daný obor dostane do problémů. Téměř všechny španělské výrobní závody, kde se automobily montují, vykazují pokles výroby. Celkově klesla výroba v této zemí za poslední rok o téměř 7,5 % (přesně o téměř 300 000 vozů) a export pak klesl dokonce o 9%. Hlavními důvody je zvyšující se cena práce a nízká produktivita. Automobilky tak čím dál častěji uvažují o přesunutí výroby do zemí s nižšími mzdovými náklady, které toto vítají. Španělskému automobilovému průmyslu tak hrozí recese, která se může přesunout i do dalších zemí, které mají vysoké mzdové náklady.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků