Španělsko první obětí automobilového průmyslu?

Španělsko patří k zemím, které jsou výrazně zaměřeny na automobilový průmysl. Toto jednostranné zaměření pak může způsobit velké problémy, pokud se daný obor dostane do problémů. Téměř všechny španělské výrobní závody, kde se automobily montují, vykazují pokles výroby. Celkově klesla výroba v této zemí za poslední rok o téměř 7,5 % (přesně o téměř 300 000 vozů) a export pak klesl dokonce o 9%. Hlavními důvody je zvyšující se cena práce a nízká produktivita. Automobilky tak čím dál častěji uvažují o přesunutí výroby do zemí s nižšími mzdovými náklady, které toto vítají. Španělskému automobilovému průmyslu tak hrozí recese, která se může přesunout i do dalších zemí, které mají vysoké mzdové náklady.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků