Španělsko první obětí automobilového průmyslu?

Španělsko patří k zemím, které jsou výrazně zaměřeny na automobilový průmysl. Toto jednostranné zaměření pak může způsobit velké problémy, pokud se daný obor dostane do problémů. Téměř všechny španělské výrobní závody, kde se automobily montují, vykazují pokles výroby. Celkově klesla výroba v této zemí za poslední rok o téměř 7,5 % (přesně o téměř 300 000 vozů) a export pak klesl dokonce o 9%. Hlavními důvody je zvyšující se cena práce a nízká produktivita. Automobilky tak čím dál častěji uvažují o přesunutí výroby do zemí s nižšími mzdovými náklady, které toto vítají. Španělskému automobilovému průmyslu tak hrozí recese, která se může přesunout i do dalších zemí, které mají vysoké mzdové náklady.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků