Španělsko první obětí automobilového průmyslu?

Španělsko patří k zemím, které jsou výrazně zaměřeny na automobilový průmysl. Toto jednostranné zaměření pak může způsobit velké problémy, pokud se daný obor dostane do problémů. Téměř všechny španělské výrobní závody, kde se automobily montují, vykazují pokles výroby. Celkově klesla výroba v této zemí za poslední rok o téměř 7,5 % (přesně o téměř 300 000 vozů) a export pak klesl dokonce o 9%. Hlavními důvody je zvyšující se cena práce a nízká produktivita. Automobilky tak čím dál častěji uvažují o přesunutí výroby do zemí s nižšími mzdovými náklady, které toto vítají. Španělskému automobilovému průmyslu tak hrozí recese, která se může přesunout i do dalších zemí, které mají vysoké mzdové náklady.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 31 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků