Španělé navrhli luxusní retro sporťák na bázi japonského roadsteru. Vyrobí jich jen šest

Retro tvary s moderní technikou a bezstarostným provozem momentálně frčí. Základ tohoto krasavce odhalíte až po důkladnějším zkoumání.

Španělská karosárna Hurtan Automóviles funguje už třicet let a řídí se heslem „Výjimečná auta pro výjimečné lidi.“ Zaměřuje se na retro přestavby modernějších vozů tak, aby připomínaly to nejlepší z před a poválečného automobilového designu. V nabídce má například retro kupé a kabriolet Author Berlina a Cabrio na bázi Chrysleru PT Cruiser, vozidlo Vintage á la 30. léta minulého století na technice Jeepu (a tedy i s čtyřkolkou) a nyní v rámci oslav sáhla po japonské technice.

Vůz s dlouhou kapotou se jmenuje Grand Albaycín (podle historické čtvrti v Granadě pod ochranou UNESCO), má vystouplé proudnicové blatníky, kulatá přední i zadní světla, elegantní zužující se záď a skládací střechu – záleží na zájemci, zda zvolí kovovou či látkovou. Uvnitř je plný krásně zpracované prošívané kůže, dřevěného obložení a působí velmi luxusně. Máme tu ale i přepínače a páčky, ovládání infotainmentu a obrazovku, které jasně ukazují jeho původ.

Jde totiž o Mazdu MX-5 poslední generace, což lze s trochou snahy poznat podle skládacího hardtopu či softtopu a rámu čelního skla. Vůz si můžete dopřát s čtyřválcem 1.5 nebo dvoulitrem a vybrat si z šedého, červeného nebo modrého laku. V rámci oslav vznikne jen šest kusů.

Mazda

Japonskou automobilku založil v roce 1920 Jujiro Matsuda. Název se někdy odkazuje na jeho jméno, jindy na perského boha Ahura Mazda.

V roce 1979 vstoupil do Mazdy Ford, který postupně navyšoval a prodával svůj podíl. Dnes ale vlastní už malou část společnosti.

Mazda MX-30 • Mazda2 •​ Mazda3 •​ Mazda6 •​ Mazda CX-3 •​ Mazda CX-30 •​ Mazda CX-5 •​ Mazda MX-5

Váš názor Další článek: BMW 3.0 CSL završuje oslavy 50. výročí divize M. Nabídne 560 koní a může být nejdražším M v historii

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,