Spánek nad tisícem koní. Hennessey Mamooth je nyní k dispozici také jako kempovací speciál.

Je nezastavitelný, skvěle vybavený a také pěkně rychlý. Cestovatelskou úpravu s výkonem supersportu dostanete za cenu lepší Fabie.

Jak udělat jeden z nejrychlejších pick-upů ještě lepším? Přidejte mu cestovatelskou výbavu. Tak zní recept na stroj jménem Hennessey Mammoth 1000 TRX Overland Edition. Jeho základem je už tak pěkně výkonný RAM s motorem Hellcat, což je kompresorový osmiválec o objemu 6,2 litru s 523 kW (712 k). Od úpravců dostane nový 2,65l kompresor, lepší vstřikovače a svíčky, dodatečné chlazení a lepší plnicí potrubí. Výsledkem je 755 kW (1026 k) a 1314 N.m.

Kempovací úprava se skládá z nosiče na korbu se stanem, markýzy s osvětlením, kanystrů na benzin, tlakovaného zásobníku na vodu, lopaty a kvalitního kalače, s nímž si pohodlně nasekáte dřevo na táborák. Terénní vylepšení zahrnuje nové nárazníky, dodatečné osvětlení, 20“ kola v pořádných offroadových pneumatikách a sadu dílů pro zvětšení světlosti – po úpravě má Mammoth výšku 1,97 metru.

A pro zajímavost, na délku měří 5,81 metru a široký je 2,09 metru. Na úpravu dostáváte tříletou záruku, rámovanou nájezdem 58.000 kilometrů. Cena za úpravu činí 19.950 dolarů, čili zhruba 470 tisíc korun.

Dodge

Americká automobilka Dodge byla založená v roce 1900 coby dodavatel dílů pro jiné výrobce. Vlastní vozy vyrábí od roku 1915. V roce 1928 se Dodge stal součástí skupiny Chrysler, od roku 2021 je součástí skupiny Stellantis. Známá je samostatná značka nákladních automobilů RAM.

Dodge Charger • Dodge Challenger • Dodge Durango • Dodge Journey

Váš názor Další článek: Nový Moskvič se odhaluje. Bude to vlastně čínský JAC JS4 a začne se vyrábět ještě letos

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,