Spalovacímu Macanu nezbývá mnoho života. Porsche vyhlíží konec už za tři roky

Otázkou zůstává, jak silně přechod na elektrické ústrojí zasáhne prodeje Macanu.

O příchodu čistě elektrické verze Porsche Macan už dobře víme. Přímo od vedení automobilky teď nicméně přichází informace o osudu současné spalovací varianty populárního SUV. Přestože je Macan druhým nejprodávanějším modelem Porsche (hned za Cayenne), už nyní Porsche vyhlíží jeho nevyhnutelný konec.

Porsche zopakovalo 60 let starý trik. Poslalo lyžaře do vzduchu přes nový Taycan

Porsche zopakovalo 60 let starý trik. Poslalo lyžaře do vzduchu přes nový Taycan

Macanu se spalovacím motorem nedává Porsche dlouhý život. Na otázku, kdy Macan přejde již výhradně na elektrický pohon, odpověděl britskému Autocaru vedoucí produktové řady Porsche Sebastian Staiger následovně: „V tuto chvíli ještě nepadlo konečné rozhodnutí, ale předpokládáme, že k tomu dojde v roce 2024.“

Důvody ukončení spalovacího Macanu nemusíme hledat daleko. Staiger dodal, že legislativa má na životnost modelu jasný dopad, kdy jsou „emisní normy dalším limitujícím faktorem“. S chystanou normou Euro 7 v roce 2025 tak bude spalovací Macan nejspíše dalším autem, které bude muset z trhu, respektive z nabídky Porsche ustoupit své čistě elektrické verzi.

Porsche vylepšilo modely Taycan. Vrací do hry ikonické barvy a zrychlilo nabíjení

Porsche vylepšilo modely Taycan. Vrací do hry ikonické barvy a zrychlilo nabíjení

Jak už víme, elektrický Macan se předvede už příští rok a vyráběn bude tedy souběžně se spalovací verzí až do jejího ukončení. SUV na baterky už bylo zachyceno při testování a jako první bude využívat novou platformu vyvíjenou ze spolupráce Porsche a Audi (sdílená technika s chystaným Audi Q6 e-tron).

A než se elektrický Macan objeví, Porsche ještě nedávno uvedlo modernizaci současného Macanu. Zda se ale populární SUV dočká ještě dalších vylepšení do své smrti, to teprve uvidíme. Mnoho času však modelu, který dnes seženete jako vrcholné GTS s twin-turbo V6, očividně nezbývá.

Galerie doplněna o testovací prototypy elektrického Porsche Macan.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Nový VW Golf R Variant je pořád božsky všestranný a je s ním sranda. I na dráze!

VW Golf R Variant

Novou generaci Volkswagenu Golf R Variant jste si mohli prohlédnout už na konci prázdnin na výstavě Světa motorů Auta na náplavce. My jsme se však poprvé svezli až o měsíc později v Německu a dalo nám to víc, než jsme si vůbec dokázali představit.

15.  10.  2021 | Jan Mička | 19 příspěvků
TEST SsangYong Musso Grand Premium 2.2 e-XDI: Fachman za cenu brigádníka

SsangYong Musso Grand

Korejský pick-up prošel omlazením, které poznáte na první pohled. Pod novou tváří se toho ale moc nezměnilo. Stačí to k udržení kroku s ostatními?

14.  10.  2021 | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Audi Q4 SB 50 e-tron quattro: Když to má fungovat, berte plnou palbu!

Audi Q4 SB 50 e-tron quattro

Vysoký dojezd? Máme. Kvalitní zpracování? Také. Výkon? Nechybí. Jízdní komfort? Nadprůměrný. Designový elektromobil se Audi hodně povedl, ale bez chybičky není.

10.  10.  2021 | Richard Herbich | 5 příspěvků