Spada Codatronica: Corvette pro Batmana

Některé kreace na téma automobil doslova berou dech. Jednou z nich je vůz Ercole Spady, který není jen nějakým šíleným konceptem.
Spada Codatronica: Corvette pro Batmana

Pokud vám jméno Ercole Spada nic neříká, tak si z toho nic nedělejte. Jedná se o tvůrce nové studie, která vychází z americké legendy, Chevroletu Corvette. Bývalý spolupracovník Zagata chce ukázat, že i jeho vlastní práce může zapůsobit na okolí. A udělal pro to očividně všechno...

Z původní Corvetty mnoho nezůstalo. Tedy podvozek, motor a další části jsou původní, ale po stránce designu je všechno úplně jinak. Při čelním pohledu tento vůz připomíná Vette starších generací, ale tato podobnost končí v momentě, kdy se na vůz podíváte z boku, nebo zezadu. Při bočním pohledu vám bude tento Batmobil připomínat kombi a to díky velké ploutvi. Pri pohledu zezadu se zřejmě těžko budete zbavovat přesvědčení, že vás právě předjela stíhačka...

To nejdůležitější jsme si ale nechali na závěr. Vůz se totiž bude přesně v této podobě vyrábět a prodávat. A to hned ve třech výkonových verzích, které budou mít výkon od cca 512 až do 700 koní, točivý moment u vrcholné přeplňované verze dosáhne na 950 Nm. Díky tomu toto působivé auto zrychlí na stovku za 2,9 až 3,7 s a dosáhne maximální rychlosti až 350 km/h.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Spadaconcept Codatronica
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků