Spada Codatronica: Corvette pro Batmana

Některé kreace na téma automobil doslova berou dech. Jednou z nich je vůz Ercole Spady, který není jen nějakým šíleným konceptem.
Spada Codatronica: Corvette pro Batmana

Pokud vám jméno Ercole Spada nic neříká, tak si z toho nic nedělejte. Jedná se o tvůrce nové studie, která vychází z americké legendy, Chevroletu Corvette. Bývalý spolupracovník Zagata chce ukázat, že i jeho vlastní práce může zapůsobit na okolí. A udělal pro to očividně všechno...

Z původní Corvetty mnoho nezůstalo. Tedy podvozek, motor a další části jsou původní, ale po stránce designu je všechno úplně jinak. Při čelním pohledu tento vůz připomíná Vette starších generací, ale tato podobnost končí v momentě, kdy se na vůz podíváte z boku, nebo zezadu. Při bočním pohledu vám bude tento Batmobil připomínat kombi a to díky velké ploutvi. Pri pohledu zezadu se zřejmě těžko budete zbavovat přesvědčení, že vás právě předjela stíhačka...

To nejdůležitější jsme si ale nechali na závěr. Vůz se totiž bude přesně v této podobě vyrábět a prodávat. A to hned ve třech výkonových verzích, které budou mít výkon od cca 512 až do 700 koní, točivý moment u vrcholné přeplňované verze dosáhne na 950 Nm. Díky tomu toto působivé auto zrychlí na stovku za 2,9 až 3,7 s a dosáhne maximální rychlosti až 350 km/h.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Spadaconcept Codatronica
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků