Spada Codatronica: Corvette pro Batmana

Některé kreace na téma automobil doslova berou dech. Jednou z nich je vůz Ercole Spady, který není jen nějakým šíleným konceptem.
Spada Codatronica: Corvette pro Batmana

Pokud vám jméno Ercole Spada nic neříká, tak si z toho nic nedělejte. Jedná se o tvůrce nové studie, která vychází z americké legendy, Chevroletu Corvette. Bývalý spolupracovník Zagata chce ukázat, že i jeho vlastní práce může zapůsobit na okolí. A udělal pro to očividně všechno...

Z původní Corvetty mnoho nezůstalo. Tedy podvozek, motor a další části jsou původní, ale po stránce designu je všechno úplně jinak. Při čelním pohledu tento vůz připomíná Vette starších generací, ale tato podobnost končí v momentě, kdy se na vůz podíváte z boku, nebo zezadu. Při bočním pohledu vám bude tento Batmobil připomínat kombi a to díky velké ploutvi. Pri pohledu zezadu se zřejmě těžko budete zbavovat přesvědčení, že vás právě předjela stíhačka...

To nejdůležitější jsme si ale nechali na závěr. Vůz se totiž bude přesně v této podobě vyrábět a prodávat. A to hned ve třech výkonových verzích, které budou mít výkon od cca 512 až do 700 koní, točivý moment u vrcholné přeplňované verze dosáhne na 950 Nm. Díky tomu toto působivé auto zrychlí na stovku za 2,9 až 3,7 s a dosáhne maximální rychlosti až 350 km/h.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Spadaconcept Codatronica
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 31 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků