Soutěž Světový motor roku 2008 již má své kandidáty

Prestižní anketa Světový motor roku již zná pro tento rok své kandidáty, které projdou hodnocením od 62 novinářů a podrobí se různým testům. Na konci tohoto procesu se dozvíme pořadí agregátů celkem v 11 kategoriích.

Mitsubishi se představí s motorem 2,0 l Turbo z modelu Lancer Evo X, Subaru přinese svůj nový boxer diesel a Nissan dorazí jak jinak než se šestiválcem 3,8 l biturbo z modelu GT-R. Audi bude zastupovat desetiválec 5,0 l z modelu RS6, Fiat zase přeplňovaná jedna-čtyřka. Mezi kandidáty najdeme i šestiválec 3,0 l Turbo od Volva.

Mezi nejzajímavější motory bude jistě patřit přeplňovaný osmiválec 6,2 l z Corvette ZR-1 a osmiválec 4,0 l z BMW M3. Mnichovská automobilka zde má i dalšího zástupce – twinturbo čtyřválec 2,0 l, který známe z modelu 123d. Mezi běžné motory můžeme zařadit například 1,8-litrový zážehový čtyřválec, který vzniknul ve spoluprací automobilek Chrysler, Mitsubishi a Hyundai.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků