Soutěž mladých designérů automobilů

Již druhým rokem se mladým a neprofesionálním designérům naskýtá možnost zúčastnit soutěže o dvoutýdenní stáž v designérském centru Fordu v Kolíně nad Rýnem.
Soutěž mladých designérů automobilů

Hlavním účelem je dát českému a slovenskému designérskému dorostu možnost konfrontovat své myšlenky a změřit své designérské síly s kolegy v obou zemích. Důležitým aspektem soutěže je i to, že nejlepší návrhy budou publikovány v odborném tisku, což pro mladé designéry znamená vítanou možnost první velké veřejné prezentace.

Také pro Ford, který je znám svým pokrokovým designem a jehož "New Edge Design" patří k tomu nejzajímavějšímu ze současného automobilového stylingu, je soutěž mladých návrhářů výrazným přínosem.

"V automobilovém designu, stejně jako v jakékoliv tvůrčí práci, jsou velmi důležité nové a neotřelé nápady", říká ředitel designu Ford of Europe, Chris Bird. "Proto jsme velmi rádi, že naši kolegové v České a Slovenské republice přišli s nápadem uspořádat soutěž pro mladé automobilové designéry. Už minulý ročník přinesl několik velmi kvalitních návrhů, které by byly okamžitě použitelné v našem evropském designovém centru. A výsledkem prvního ročníku soutěže je mimo jiné i to, že u nás nyní pracují dva mladí slovenští designéři. Jsem si jist, že to nejsou poslední naše posily z ČR a SR."

Chris Bird bude mimochodem i letos předsedou odborné poroty. Ta bude složena také z předních českých a slovenských designérů doplněných o zástupce společnosti Ford a jeho vydavatelských partnerů. Hodnocení prací bude v letošním ročníku probíhat dvoukolově. Nejdříve porota na základě dodaných prací vybere sedm finalistů a ti potom za podpory Ford Motor Company zhotoví hliněný model svého návrhu, jež rozhode o vítězi. Ten bude kromě velmi zajímavého finančního ocenění pozván i na dvoutýdenní stáž do Fordova designového centra v Kolíně nad Rýnem.

Téma soutěže Ford Design Contest 2001

Mondeo je vlajkovou lodí automobilky Ford. Navrhněte nový koncept vozidla, které splní stejná kritéria (tedy komfortní transport pěti osob a zavazadel na dlouhé vzdálenosti), a rozehrajte svou fantazii na téma "Romantika dlouhých cest".

Technické požadavky

Prezentace návrhu: výlučně plošnou formou (2D). Grafickým výstupem by měla být kresba, malba nebo rendering z počítače.

Prezentační formát

A2 (594 x 420 mm)

Požadovaná dokumentace

¾ pohled zpředu
¾ pohled zezadu
portfolio (znázornění vývoje prací – skici)
detailní kresba nebo schématické znázornění funkce inovativních technických řešení
krátký textový popis vozidla (technická zpráva)

Podmínky účasti

designér – amatér, resp. student
věk: do 30 let

Uzávěrka soutěže

30. září 2001

Ceny

1. místo – 8000 DEM +dvoutýdenní stáž v designérském centru Fordu
2. místo – 4000 DEM
3. místo – 2000 DEM

Každý finalista obdrží cenu v hodnotě 1000 DM

Účastníci soutěže mohou své práce označené nápisem "Ford Design Contest" zasílat na adresu:

Motor-Presse Bohemia, s.r.o.
U Krčského nádraží 36
140 00 Praha 4

nebo

Ford Motor Company, spol. s r.o.
Thámova 16
182 00 Praha 8

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků