Soutěž mladých designérů automobilů

Již druhým rokem se mladým a neprofesionálním designérům naskýtá možnost zúčastnit soutěže o dvoutýdenní stáž v designérském centru Fordu v Kolíně nad Rýnem.
Soutěž mladých designérů automobilů

Hlavním účelem je dát českému a slovenskému designérskému dorostu možnost konfrontovat své myšlenky a změřit své designérské síly s kolegy v obou zemích. Důležitým aspektem soutěže je i to, že nejlepší návrhy budou publikovány v odborném tisku, což pro mladé designéry znamená vítanou možnost první velké veřejné prezentace.

Také pro Ford, který je znám svým pokrokovým designem a jehož "New Edge Design" patří k tomu nejzajímavějšímu ze současného automobilového stylingu, je soutěž mladých návrhářů výrazným přínosem.

"V automobilovém designu, stejně jako v jakékoliv tvůrčí práci, jsou velmi důležité nové a neotřelé nápady", říká ředitel designu Ford of Europe, Chris Bird. "Proto jsme velmi rádi, že naši kolegové v České a Slovenské republice přišli s nápadem uspořádat soutěž pro mladé automobilové designéry. Už minulý ročník přinesl několik velmi kvalitních návrhů, které by byly okamžitě použitelné v našem evropském designovém centru. A výsledkem prvního ročníku soutěže je mimo jiné i to, že u nás nyní pracují dva mladí slovenští designéři. Jsem si jist, že to nejsou poslední naše posily z ČR a SR."

Chris Bird bude mimochodem i letos předsedou odborné poroty. Ta bude složena také z předních českých a slovenských designérů doplněných o zástupce společnosti Ford a jeho vydavatelských partnerů. Hodnocení prací bude v letošním ročníku probíhat dvoukolově. Nejdříve porota na základě dodaných prací vybere sedm finalistů a ti potom za podpory Ford Motor Company zhotoví hliněný model svého návrhu, jež rozhode o vítězi. Ten bude kromě velmi zajímavého finančního ocenění pozván i na dvoutýdenní stáž do Fordova designového centra v Kolíně nad Rýnem.

Téma soutěže Ford Design Contest 2001

Mondeo je vlajkovou lodí automobilky Ford. Navrhněte nový koncept vozidla, které splní stejná kritéria (tedy komfortní transport pěti osob a zavazadel na dlouhé vzdálenosti), a rozehrajte svou fantazii na téma "Romantika dlouhých cest".

Technické požadavky

Prezentace návrhu: výlučně plošnou formou (2D). Grafickým výstupem by měla být kresba, malba nebo rendering z počítače.

Prezentační formát

A2 (594 x 420 mm)

Požadovaná dokumentace

¾ pohled zpředu
¾ pohled zezadu
portfolio (znázornění vývoje prací – skici)
detailní kresba nebo schématické znázornění funkce inovativních technických řešení
krátký textový popis vozidla (technická zpráva)

Podmínky účasti

designér – amatér, resp. student
věk: do 30 let

Uzávěrka soutěže

30. září 2001

Ceny

1. místo – 8000 DEM +dvoutýdenní stáž v designérském centru Fordu
2. místo – 4000 DEM
3. místo – 2000 DEM

Každý finalista obdrží cenu v hodnotě 1000 DM

Účastníci soutěže mohou své práce označené nápisem "Ford Design Contest" zasílat na adresu:

Motor-Presse Bohemia, s.r.o.
U Krčského nádraží 36
140 00 Praha 4

nebo

Ford Motor Company, spol. s r.o.
Thámova 16
182 00 Praha 8

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků