Soutěž mladých cyklistů

Každoročně vyhlašuje BESIP dopravní soutěž mladých cyklistů „Program pro začínající cyklisty“. V základních kolech ve školách se jí pravidelně účastní skoro dvě stě tisíc školáků ve věku 10 – 14 let.

Program si klade za cíl soutěžní a zábavnou formou procvičit a shrnout vše, co by měli mladí cyklisté znát o bezpečné jízdě na kole.

Tomu také odpovídá obsah jednotlivých disciplín soutěže: testy z pravidel silničního provozu, jízda na dětském dopravním hřišti nebo přímo ve skutečném silničním provozu, kde je kontrolováno dodržování pravidel, technická část, při které soutěžící odhalují nebo přímo opravují závady na jízdním kole, jízda zručnosti přes různě obtížné překážky a teoretické znalosti či praktické dovednosti při ošetření raněného při dopravní nehodě.

Koncem května a v červnu probíhají krajská kola.

21. – 22.5.
VČ - Běleč nad Orlicí (o. Hradec Králové) – Královéhradecký a Pardubický
21. – 23.5.
SČ - Úštěk, Ústí nad Labem – Ústecký a Liberecký
23. - 24.5.
SM–Mohelnice (DDH) – Moravskoslezský a Olomoucký
24.6.
Zlínský (DDH Malenovice)
28.5.
Vysočina
30.5.
Jihomoravský (DDH Brno - Komín)
30.5.
JČ - České Budějovice - Jihočeský
30. - 31.5.
ZČ - Plzeň (Melchiorova Huť) – Plzeňský a Karlovarský.
4.6.
Pha – Museum policie
6.6. – 7.6.
StřČ - Nové Strašecí
17. – 20.6.
Celostátní finále - České Budějovice

Kromě celostátní soutěže mladých cyklistů probíhá řada dalších akcí zaměřených na bezpečnosti silničního provozu. Tak například součástí těchto akcí Autosalonu v Třinci, který se uskuteční ve dnech 31.5 až 2.6, je předvádění simulátoru nárazu, na kterém si každý návštěvník může osobně vyzkoušet funkci bezpečnostních pásů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků