Soutěž: Léto může začít, z pneumatik Continental si může vybrat každý

S příchodem jara začíná období testování letních pneumatik, jejichž výsledky budou již brzy zveřejňovat významné motoristické časopisy a autokluby. Produkty společnosti Continental již řadu let v hodnoceních pravidelně obsazují ta nejvyšší místa.

První vydané články potvrzují, že letošní jaro nebude výjimkou – například časopis Auto Zeitung udělil pneumatikám ContiSportContact 5 hodnocení „velmi doporučujeme“. Redaktoři obzvlášť chválili jejich vynikající vyváženost, čímž zdůraznili jednu z hlavních oblastí mimořádné odbornosti vývojového oddělení z centrály společnosti v Hannoveru.

Prémiové letní pneumatiky pro všechny třídy osobních vozů

Pneumatiky ContiEcoContact 5 – aktuální model pro kompaktní vozy nižší střední třídy – nabízí ideální kombinaci krátké brzdné dráhy na mokré i suché vozovce s nízkým valivým odporem. To vyžadovalo kompletní úpravu kostry, směsi, tvaru pneumatiky a jejího dezénu. Všechny inovativní změny nakonec umožnily výrazné snížení valivého odporu o 20 %, což zaručuje podstatně nižší spotřebu paliva, vyšší bezpečnost brzdění a kratší brzdnou dráhu na mokré i suché vozovce.

Zároveň byla o 12 % prodloužena životnost. To znamená, že vozidlo vybavené pneumatikami ContiEcoContact 5 spotřebuje přibližně o 3 % méně paliva než stejné vozidlo s běžnými pneumatikami. Pneumatika byla také schválena pro rychlost až 300 km/h, takže ideálním způsobem splňuje požadavek na neustále vyšší rychlosti v segmentu menších vozů.

Klepněte pro větší obrázek

Standardní pneumatiky pro vozy od kompaktní po luxusní třídu ContiPremiumContact 5 jsou také schváleny pro rychlost dosahující až 300 km/h. Tento velkoobjemový model nabízí krátkou brzdnou dráhu na mokré i suché vozovce, nízký valivý odpor, dlouhou životnost, přesné ovládání a vynikající celkový jízdní komfort.

Pro sportovní osobní vozy a výkonná SUV vyvinula společnost Continental pneumatiky ContiSportContact 5 a ContiSportContact 5 SUV. Obě nabízí vysokou přilnavost a krátkou brzdnou dráhu na mokré i suché vozovce. Za zmínku pak stojí především nízký valivý odpor a dlouhá životnost, což není u sportovních pneumatik běžné. Těchto vylepšení bylo možné dosáhnout zejména díky směsi nazvané BlackChili, která umožňuje maximální přenos sil při brzdění a současné zajištění nízkého valivého odporu v normálních jízdních situacích.

Navíc tyto pneumatiky nabízejí přesné ovládaní, takže jak pneumatiky ContiSportContact 5, tak jejich větší verze ContiSportContact 5 SUV dovolují jízdu ve velmi dynamickém stylu. Tyto pneumatiky jsou také schváleny pro rychlosti až 300 km/h.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Ještě sportovnějším designem se mohou pochlubit pneumatiky ContiSportContact 5 P pro vozy s mimořádně výkonnými motory. Osobní vozy s pohonem zadních kol mají nespornou výhodu v oblasti akcelerace, brzdění a ovladatelnosti, pokud mají na přední a zadní nápravě pneumatiky odlišných rozměrů, proto byly pneumatiky ContiSportContact 5 P systematicky navrženy právě pro tuto koncepci pohonu.

Vyráběny jsou dva odlišné modely pro přední a zadní nápravu. Provedení pro přední nápravu lze u sportovních vozů s pohonem předních kol použít na všechna kola.

Speciální letní dezény pro elektromobily a hybridní vozy

Prvotřídní výkony ve zcela jiné oblasti nabízí pneumatiky Conti.eContact, které byly v roce 2011 uvedeny pro elektromobily a v roce 2014 upraveny, aby vyhovovaly speciálním potřebám hybridních vozů. Díky zavedení řady nových technologií a postupů jsou nové pneumatiky Conti.eContact prvním produktem společnosti Continental, který dosahuje na štítku EU nejvyššího hodnocení A pro přilnavost na mokru a valivý odpor, přičemž nedošlo k výraznějším kompromisům u mnoha jiných výkonových parametrů.

Klepněte pro větší obrázek

Tyto pneumatiky dosahují extrémně nízkého valivého odporu, který je o 20 % nižší než u běžných pneumatik. Pneumatiky Conti.eContact se také vyznačují tradičně vysokou úrovní bezpečnostních vlastností. K dispozici jsou pneumatiky šesti rozměrů pro 17" a 18" ráfky, speciálně navržené pro vozy jako BMW 5 ActiveHybrid, VW Touareg Hybrid, Porsche Cayenne S Hybrid a Opel Ampera.

Speciální letní profesionální produkty pro vozy s pohonem všech kol

Speciální výzvy vždy vyžadují speciální řešení. Přestože rozjezd na kluzké vozovce je snazší ve voze s pohonem všech kol, ve srovnání s běžnými osobními vozy mají podstatně větší hmotnost, což klade vyšší nároky na brzdění a zatáčení – a to při rychlostech srovnatelných se sedany střední třídy nebo dokonce sportovními vozy. Společnost Continental nabízí různé modely letních pneumatik pro tuto kategorii automobilů, aby co nejlépe pokryla potřeby různých vozů a jejich rozmanitých způsobů použití.

Pneumatiky Conti4x4Contact jsou obzvlášť vhodné pro kompaktní a standardní SUV a crossovery. Nabízí vynikající trakci na silnici a ve snadno sjízdném terénu. Vyznačují se také krátkou brzdnou dráhou, rychlou odezvou řízení a vysokým stupněm směrové stability. Střídavě uspořádané bloky dezénu vytváří minimální hluk, zatímco široké podélné a příčné drážky výrazně snižují nebezpečí aquaplaning.

Pro rychlejší a výkonnější vozy s pohonem všech kol Continental doporučuje pneumatiky Conti4x4SportContact. Jejich asymetrickým dezén a kompaktní oblast vnějšího ramene zaručují vynikající stabilitu v zatáčkách, zatímco širší drážky dezénu efektivně odvádějí vodu na deštěm promáčených silnicích. Řady bloků dezénu jsou navíc uspořádané střídavě pro dosažení tiššího odvalování.

Pneumatiky ContiCrossContact LX Sport byly vyvinuty speciálně pro originální výbavu, ale staly se také oblíbenou volbou na poli aftermarketu a jsou prodávány a distribuovány prostřednictvím dealerů s automobily a prodejců pneumatik.

Pro vozy s výkonnými motory nabízí dobrou přilnavost, přesné reakce řízení na mokrých i suchých silnicích, dlouhý kilometrový proběh a komfort. Mezi jejich možná použití patří především jízda po dlážděných silnicích, venkovských a polních cestách, stejně jako použití v lehkém terénu – například při tažení přepravníku koní. Jsou schváleny pro rychlosti až do 300 km/h.

Čtvrté v této skupině jsou pneumatiky ContiCrossContact AT vyvinuté tak, aby vyhověly požadavkům řidičů, kteří chtějí využívat svůj vůz s pohonem všech kol v terénu, ale současně požadují komfortní rezervu bezpečnosti při jízdě na silnici. Pneumatiky ContiCrossContact AT jsou v mnoha rozměrech k dostání rovněž s bílými nápisy na bočnicích. Jsou schváleny pro rychlosti až do 210 km/h.

Soutěž!

Soutěžíme o kšiltovku, funkční tričko a poukaz v hodnotě 10 000Kč na odběr pneumatik. Správnou odpověď hledejte na www.continental.cz

Seznam výherců:

Ladislav P. (Dubí 2)
David S. (Frýdlant Nad Ostravicí)
Miloš Z. (Praha 9)

Výhru získají ti soutěžící, kteří správně odpoví na soutěžní otázku a jejich odpověď do redakce dorazí v termínu od 1. do 7. 4. včetně a v pořadí: 100, 300 a 500.

TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků
Minitest Toyota Corolla GR Sport TS: Konečně už sportovně jenom vypadá

Toyota Corolla GR Sport TS

Když jsme se s označením GR Sport viděli naposledy, nebylo to zrovna příjemné setkání. Toyota nám ale teď dokázala, že to s ním myslí vážně.

26.  6.  2020 | Vladimír Kadera | 43 příspěvků
TEST Ford Mustang 5.0 GT Convertible: Můžu si ho nechat až do října?

Ford Mustang 5.0 GT Convertible

Ford Mustang GT Convertible v modré barvě by byl ideálním společníkem třeba v Miami. Dnes už si ho ale můžete koupit v Čechách. Jak tu bude fungovat?

19.  6.  2020 | Vladimír Kadera | 48 příspěvků