Soud: soukromé firmy nemohou měřit rychlost

Krajský soud v Hradci Králové rozhodl, že snímek ze soukromého radaru nemůže být brán jako důkaz. Krajský soud totiž rozhodoval ve sporu muže, který projel obcí rychlostí téměř 70 km/h. Řidiče zachytil radar soukromé firmy, která pro město obstarávala právě tuto výdělečnou činnost.

Ve správním řízení byl řidiči udělen trest, ale ten se proti němu odvolal a následně se obrátil na soud. A ten nyní rozhodl v jeho prospěch.

Dle soudu totiž nemůže soukromá firma schraňovat osobní údaje, tedy ani přímé fotografie řidiče. Obec navíc nesmí pověřit soukromou firmu k této činnosti, jelikož ta má, jako soukromý subjekt, zájem na tom, aby vybrala co nejvíce.

Je vidět, že alespoň soudy nejsou zaslepeny na první pohled bohulibým záměrem soukromého měření, a chápou, že jde hlavně o velmi lukrativní business, ke kterému se dostane soukromý subjekt.

Stát by měl celkově eliminovat, aby jakýkoli státní nebo soukromý subjekt byl motivován vybírat na pokutách co nejvíce. Obdobná situace je i u městské policie, které vybrané pokuty zůstávají a město tak má svým způsobem stejně maximální zájem na tom, aby padlo pokut co nejvíce. Málokdo si u nás uvědomuje, že dobře pracující policie je ta, která dává pokut co nejméně, ne naopak...

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků