Současný Jaguar XJ už zná datum svého pohřbu. Na cestě je elektrická náhrada

Příští generace Jaguaru XJ si projde prozatím největší změnou v historii a vůbec poprvé dojde k radikální změně pohonu.

Jaguar XJ, vlajková loď britské automobilky a konkurent těch nejluxusnějších sedanů, to má bohužel spočítané. I když jde o monumentální sochu, která nese více jak padesátileté dědictví modelu, bude se muset rozloučit. Její nástupce by však měl být již na cestě.

Svět se diví, že Jaguar XJR575 končí kvůli WLTP. U nás už ale není dávno

Svět se diví, že Jaguar XJR575 končí kvůli WLTP. U nás už ale není dávno

Začalo to zaříznutím produkce superrychlého modelu XJR575, díky tehdy nastupující normě WLTP. U nás už ho navíc nekoupíte s jiným motorem než s naftovým šestiválcem. Za necelých deset let produkce se současné generace X351 prodalo na 120.000 kusů.

Nyní se ale bude muset rozloučit, konkrétně 6. června letošního roku, aby uvolnil místo svému nástupci. Náhrada se představí v roce 2020 a podle automobilky půjde o elektromobil. Mělo by jít o konkurenta pro Porsche Taycan nebo Audi E-Tron GT. Jestli bude novinka pokračovatelem rodu XJ, zatím nevíme.

TEST Jaguar F-Type Cabriolet 2.0 Turbo: Jsou auta, na která nelze zapomenout

TEST Jaguar F-Type Cabriolet 2.0 Turbo: Jsou auta, na která nelze zapomenout

Mluví se také o tom, že vznikne větší verze modelu. Mohla by se poprat s chystaným Mercedesem EQS a příští generací Audi A8, která by také mohla být elektrická. Vzhled novinky by se měl posunout směrem ke sportovnosti, vnitřní prostor by měl být ještě bohatší. Pro další informace si musíme počkat až na chystaný koncept.

TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků
První jízda: Range Rover Velar SVA. Pětilitrový V8 jako střed vašeho vesmíru

Range Rover Velar SVA (první svezení)

Do vymazleného Range Roveru Velar nacpali inženýři divize SVO svůj klasický osmiválec a na silnicích nad Barcelonou se nás snažili přesvědčit, proč tento recept dává smysl. Dobrá, přesvědčovat nás zrovna nemuseli…

10.  6.  2019 | Daniel Fuglevič | 11 příspěvků