Souboj výkonných SUV ve sprintu: Dokáže někdo porazit Teslu Model X?

Budou výkonná SUV s velkými žíznivými motory stačit na elektrickou magii vcelku nevýrazné, černé Tesly? Zřejmě tušíte, jak tento závod ve sprintu dopadne.

YouTube kanál CarWow se opět pustil do zajímavého srovnání a postavil proti sobě v přímce čtveřici pořádně rychlých SUV. Ve sprintu se tak utkala přesila mastodontů s velkoobjemovými spalovacími motory, zatímco na okraji startovní řady měla udržet respekt dnešních elektromobilů jedna tmavá a vůči zbytku pole fádně vypadající Tesla.

Uchazeči jsou tedy následující: Nejnovější techniku zastupuje Lamborghini Urus se svým dvakrát přeplňovaným čtyřlitrovým V8 o výkonu 478 kW (650 koní) a točivém momentu 850 Nm. Novinkou je vlastně i Mercedes-AMG G 63, který taktéž používá čtyřlitrový dvakrát přeplňovaný V8, avšak o výkonu 430 kW (585 koní) a stejných 850 Nm.

Volkswagen up! GTI proti Golfu GTI Mk2 z 80. let. Kdo je rychlejší ve sprintu?

Volkswagen up! GTI proti Golfu GTI Mk2 z 80. let. Kdo je rychlejší ve sprintu?

Modernizovaný Range Rover Sport SVR už se možná chystá do důchodu, ale stále má pod kapotou krásně uřvaný pětilitrový a kompresorem přeplňovaný V8 o výkonu 423 kW (575 koní) a točivém momentu 700 Nm. A elektromobil z Kalifornie je samozřejmě Tesla Model X P100D s dvojicí elektromotorů o kombinovaném výkonu 568 kW (772 koní) a točivém momentu 981 Nm.

Jak celý závod dopadl, na to se podívejte níže. Nechybí přitom i test pružného zrychlení ze 48 km/h. Dodatkově se můžete kouknout i na interaktivní záběry natočené 360° kamerou (druhé video).

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv-G75: Co nabídne nejlevnější zoom-zoom?

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv G75

Zástupce segmentu B automobilky Mazda má v Evropě opravdu tvrdou konkurenci. Co všechno dostanete za tři sta tisíc?

dnes | Vladimír Kadera | 53 příspěvků
Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Toyota Hilux 2.4 D4-D (minitest)

Hilux osmé generace už má nový čumák. V rámci výroční edice se snaží zaujmout i tu klientelu kolem tunových pick-upů, která touží po co nejosobnějším vzezření a chování svého pracanta.

20.  1.  2019 | AutoRevue.cz | 11 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

17.  1.  2019 | Miro Mihálik | 3 příspěvky