Souboj výkonných SUV ve sprintu: Dokáže někdo porazit Teslu Model X?

Budou výkonná SUV s velkými žíznivými motory stačit na elektrickou magii vcelku nevýrazné, černé Tesly? Zřejmě tušíte, jak tento závod ve sprintu dopadne.

YouTube kanál CarWow se opět pustil do zajímavého srovnání a postavil proti sobě v přímce čtveřici pořádně rychlých SUV. Ve sprintu se tak utkala přesila mastodontů s velkoobjemovými spalovacími motory, zatímco na okraji startovní řady měla udržet respekt dnešních elektromobilů jedna tmavá a vůči zbytku pole fádně vypadající Tesla.

Uchazeči jsou tedy následující: Nejnovější techniku zastupuje Lamborghini Urus se svým dvakrát přeplňovaným čtyřlitrovým V8 o výkonu 478 kW (650 koní) a točivém momentu 850 Nm. Novinkou je vlastně i Mercedes-AMG G 63, který taktéž používá čtyřlitrový dvakrát přeplňovaný V8, avšak o výkonu 430 kW (585 koní) a stejných 850 Nm.

Volkswagen up! GTI proti Golfu GTI Mk2 z 80. let. Kdo je rychlejší ve sprintu?

Volkswagen up! GTI proti Golfu GTI Mk2 z 80. let. Kdo je rychlejší ve sprintu?

Modernizovaný Range Rover Sport SVR už se možná chystá do důchodu, ale stále má pod kapotou krásně uřvaný pětilitrový a kompresorem přeplňovaný V8 o výkonu 423 kW (575 koní) a točivém momentu 700 Nm. A elektromobil z Kalifornie je samozřejmě Tesla Model X P100D s dvojicí elektromotorů o kombinovaném výkonu 568 kW (772 koní) a točivém momentu 981 Nm.

Jak celý závod dopadl, na to se podívejte níže. Nechybí přitom i test pružného zrychlení ze 48 km/h. Dodatkově se můžete kouknout i na interaktivní záběry natočené 360° kamerou (druhé video).

Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4Motion (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

včera | Petr Schnagl | 25 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 11 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 37 příspěvků