Souboj výkonných SUV ve sprintu: Dokáže někdo porazit Teslu Model X?

Budou výkonná SUV s velkými žíznivými motory stačit na elektrickou magii vcelku nevýrazné, černé Tesly? Zřejmě tušíte, jak tento závod ve sprintu dopadne.

YouTube kanál CarWow se opět pustil do zajímavého srovnání a postavil proti sobě v přímce čtveřici pořádně rychlých SUV. Ve sprintu se tak utkala přesila mastodontů s velkoobjemovými spalovacími motory, zatímco na okraji startovní řady měla udržet respekt dnešních elektromobilů jedna tmavá a vůči zbytku pole fádně vypadající Tesla.

Uchazeči jsou tedy následující: Nejnovější techniku zastupuje Lamborghini Urus se svým dvakrát přeplňovaným čtyřlitrovým V8 o výkonu 478 kW (650 koní) a točivém momentu 850 Nm. Novinkou je vlastně i Mercedes-AMG G 63, který taktéž používá čtyřlitrový dvakrát přeplňovaný V8, avšak o výkonu 430 kW (585 koní) a stejných 850 Nm.

Volkswagen up! GTI proti Golfu GTI Mk2 z 80. let. Kdo je rychlejší ve sprintu?

Volkswagen up! GTI proti Golfu GTI Mk2 z 80. let. Kdo je rychlejší ve sprintu?

Modernizovaný Range Rover Sport SVR už se možná chystá do důchodu, ale stále má pod kapotou krásně uřvaný pětilitrový a kompresorem přeplňovaný V8 o výkonu 423 kW (575 koní) a točivém momentu 700 Nm. A elektromobil z Kalifornie je samozřejmě Tesla Model X P100D s dvojicí elektromotorů o kombinovaném výkonu 568 kW (772 koní) a točivém momentu 981 Nm.

Jak celý závod dopadl, na to se podívejte níže. Nechybí přitom i test pružného zrychlení ze 48 km/h. Dodatkově se můžete kouknout i na interaktivní záběry natočené 360° kamerou (druhé video).

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

dnes | AutoRevue.cz | 29 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků