Souboj výkonných SUV ve sprintu: Dokáže někdo porazit Teslu Model X?

Budou výkonná SUV s velkými žíznivými motory stačit na elektrickou magii vcelku nevýrazné, černé Tesly? Zřejmě tušíte, jak tento závod ve sprintu dopadne.

YouTube kanál CarWow se opět pustil do zajímavého srovnání a postavil proti sobě v přímce čtveřici pořádně rychlých SUV. Ve sprintu se tak utkala přesila mastodontů s velkoobjemovými spalovacími motory, zatímco na okraji startovní řady měla udržet respekt dnešních elektromobilů jedna tmavá a vůči zbytku pole fádně vypadající Tesla.

Uchazeči jsou tedy následující: Nejnovější techniku zastupuje Lamborghini Urus se svým dvakrát přeplňovaným čtyřlitrovým V8 o výkonu 478 kW (650 koní) a točivém momentu 850 Nm. Novinkou je vlastně i Mercedes-AMG G 63, který taktéž používá čtyřlitrový dvakrát přeplňovaný V8, avšak o výkonu 430 kW (585 koní) a stejných 850 Nm.

Volkswagen up! GTI proti Golfu GTI Mk2 z 80. let. Kdo je rychlejší ve sprintu?

Volkswagen up! GTI proti Golfu GTI Mk2 z 80. let. Kdo je rychlejší ve sprintu?

Modernizovaný Range Rover Sport SVR už se možná chystá do důchodu, ale stále má pod kapotou krásně uřvaný pětilitrový a kompresorem přeplňovaný V8 o výkonu 423 kW (575 koní) a točivém momentu 700 Nm. A elektromobil z Kalifornie je samozřejmě Tesla Model X P100D s dvojicí elektromotorů o kombinovaném výkonu 568 kW (772 koní) a točivém momentu 981 Nm.

Jak celý závod dopadl, na to se podívejte níže. Nechybí přitom i test pružného zrychlení ze 48 km/h. Dodatkově se můžete kouknout i na interaktivní záběry natočené 360° kamerou (druhé video).

Zdroj: carwow.co.uk

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

včera | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků