Solární Toyota Prius jde do prodeje

Kalifornská společnost SEV, která se věnuje vývoji a výrobě vozů na solární pohon, představila produkční verzi modifikované hybridní Toyoty Prius. Ta dostala na střechu tradiční panely, které jsou schopny přeměnit sluneční energii na elektřinu, která je schopna dobíjet akumulátory v hybridním voze.

V případě dobrého počasí dokáží fotovoltaické panely dodat Priusu za den elektrickou energii, která mu zaručí dojezd až 20 mil, tedy zhruba 32 km. K tomu je třeba připočítat elektrickou energii, která vzniká při samotné jízdě Priusu. Společnost SEV je schopna do Priuse dodat i akumulátory s větší kapacitou, což dojezd na elektrickou energii ještě prodlouží.

Solární panely spolu s novými akumulátory dokáži v součtu zajistit dojezd až 30 mil, tedy zhruba 48 kilometrů.

Cena celého systému se pohybuje od 2 000 do 4 000 dolarů (přibližně 45-90 tis. Kč) a to v závislosti na tom, zda si objednáte jen solární panely, nebo i lepší akumulátory.

Tip: Přečtěte si test Toyoty Prius.

 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Toyota Prius

 

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků