Sobotka nechce uvolnit peníze na řešení situace na D1

O tom, že vláda, resp. ministerstvo dopravy, chce za každou cenu vyřešit vysokou nehodovost a velký provoz na dálnici D1, jsme se již zmínili. Vláda přijala usnesení, podle nějž by se mělo např. omezit přes den předjíždění kamionů na některých úsecích, dodržování harmogoramu uzavírek, práce v noci, zvýšení kontrol apod. Tohle všechno ale může ztroskotat na nedostatku peněz, ministerstvo financí totiž váhá s jejich uvolněním. Šimonovský ještě letos potřebuje 15 milionů korun, které vláda zkrátka nemá, píše Právo. Policie by měla za uvedené prostředky nakoupit vybavení pro rychlejší odbavování nehod a zefektivnění dálničních kontrol.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků