Sobotka nechce uvolnit peníze na řešení situace na D1

O tom, že vláda, resp. ministerstvo dopravy, chce za každou cenu vyřešit vysokou nehodovost a velký provoz na dálnici D1, jsme se již zmínili. Vláda přijala usnesení, podle nějž by se mělo např. omezit přes den předjíždění kamionů na některých úsecích, dodržování harmogoramu uzavírek, práce v noci, zvýšení kontrol apod. Tohle všechno ale může ztroskotat na nedostatku peněz, ministerstvo financí totiž váhá s jejich uvolněním. Šimonovský ještě letos potřebuje 15 milionů korun, které vláda zkrátka nemá, píše Právo. Policie by měla za uvedené prostředky nakoupit vybavení pro rychlejší odbavování nehod a zefektivnění dálničních kontrol.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků