Sníte o monopostu F1? Super Aguri má jeden na prodej

Pro mnohé je vlastnit Formuli 1 velkým snem. Jasně, v první řadě musíte být milionářem a také pořádným fanatikem. V nedávné minulosti vypustilo postarší monoposty mezi lidi také Ferrari, dnes vám něco podobného nabízí tým Super Aguri.

Ano, na prodej je vůz Sakona Yamamota z roku 2006, který s ním odjezdil 6 velkých cen: Velkou cenu Evropy na Nürburgringu, španělskou Grand Prix, Monte Carlo, Velkou cenu Kanady, USA v Indianapolisu a nakonec i Grand Prix Francie na okruhu Magny-Cours.

Vůz měl při těchto závodech (tak jako i v celé sezóně) mnoho poruch, ty jsou ale pochopitelně odstraněny a monopost je plně funkční. Vůz pohání desetiválcový agregát o objemu 3,0 litru, který si užil svou poslední sezónu již mezi osmiválcovými soupeři. Zanedlouho bude vůz vydražen a v ceně bude také potřebná obsluha mechaniků při ježdění na okruhu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Super Aguri 2006

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků