Sňatek firem Daewoo a GM vstoupí v život v září

Po kapitálovém vstupu GM do Daewoo se v Koreji vše připravuje na zahájení činnosti nové společnosti GM-Daewoo Auto & Technology (GMDAT), které je naplánováno na 1. září.

Do managementu nové společnosti byli zatím jmenováni Nick Reilly do funkce prezidenta a Kim Jeong – Su, který bude mít na starosti zahraniční trhy. Prezident GMDAT předpokládá, že se management společnosti bude skládat z 15 osob. GM se bude podílet na chodu všech částí společnosti včetně prodeje, marketingu a vývoje. Sídlo nové společnosti bude v blízkosti továrny v Pupyongu, která zatím není součástí transakce. To ovšem naznačuje možnost, že GM nakonec převezme i tuto nejstarší  továrnu. Do nového sídla se má vedení GMDAT přestěhovat ještě tento týden.

Do nové společnosti investuje GM 251 milionů USD a získá v ní 42,1 %. Věřitelé Daewoo v budou s investicí 197 milionů USD vlastnit 33 %. O 24,9 % se podělí obchodní partneři GM. Jedním z nich bude automobilka Suzuki Motor, ve které GM drží 20 % akcií. Za 14,9% podíl v GMDAT by měla zaplatit 89 milionů USD. O zbylých 10% akcií GMDAT má podle nepotvrzených informací zájem společnost China´s Shanghai Automotive Industry. Pokud se tyto informace potvrdí, bude to poprvé, kdy čínská automobilka získá podíl v zahraniční společnosti.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků