Sňatek firem Daewoo a GM vstoupí v život v září

Po kapitálovém vstupu GM do Daewoo se v Koreji vše připravuje na zahájení činnosti nové společnosti GM-Daewoo Auto & Technology (GMDAT), které je naplánováno na 1. září.

Do managementu nové společnosti byli zatím jmenováni Nick Reilly do funkce prezidenta a Kim Jeong – Su, který bude mít na starosti zahraniční trhy. Prezident GMDAT předpokládá, že se management společnosti bude skládat z 15 osob. GM se bude podílet na chodu všech částí společnosti včetně prodeje, marketingu a vývoje. Sídlo nové společnosti bude v blízkosti továrny v Pupyongu, která zatím není součástí transakce. To ovšem naznačuje možnost, že GM nakonec převezme i tuto nejstarší  továrnu. Do nového sídla se má vedení GMDAT přestěhovat ještě tento týden.

Do nové společnosti investuje GM 251 milionů USD a získá v ní 42,1 %. Věřitelé Daewoo v budou s investicí 197 milionů USD vlastnit 33 %. O 24,9 % se podělí obchodní partneři GM. Jedním z nich bude automobilka Suzuki Motor, ve které GM drží 20 % akcií. Za 14,9% podíl v GMDAT by měla zaplatit 89 milionů USD. O zbylých 10% akcií GMDAT má podle nepotvrzených informací zájem společnost China´s Shanghai Automotive Industry. Pokud se tyto informace potvrdí, bude to poprvé, kdy čínská automobilka získá podíl v zahraniční společnosti.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků