Sňatek firem Daewoo a GM vstoupí v život v září

Po kapitálovém vstupu GM do Daewoo se v Koreji vše připravuje na zahájení činnosti nové společnosti GM-Daewoo Auto & Technology (GMDAT), které je naplánováno na 1. září.

Do managementu nové společnosti byli zatím jmenováni Nick Reilly do funkce prezidenta a Kim Jeong – Su, který bude mít na starosti zahraniční trhy. Prezident GMDAT předpokládá, že se management společnosti bude skládat z 15 osob. GM se bude podílet na chodu všech částí společnosti včetně prodeje, marketingu a vývoje. Sídlo nové společnosti bude v blízkosti továrny v Pupyongu, která zatím není součástí transakce. To ovšem naznačuje možnost, že GM nakonec převezme i tuto nejstarší  továrnu. Do nového sídla se má vedení GMDAT přestěhovat ještě tento týden.

Do nové společnosti investuje GM 251 milionů USD a získá v ní 42,1 %. Věřitelé Daewoo v budou s investicí 197 milionů USD vlastnit 33 %. O 24,9 % se podělí obchodní partneři GM. Jedním z nich bude automobilka Suzuki Motor, ve které GM drží 20 % akcií. Za 14,9% podíl v GMDAT by měla zaplatit 89 milionů USD. O zbylých 10% akcií GMDAT má podle nepotvrzených informací zájem společnost China´s Shanghai Automotive Industry. Pokud se tyto informace potvrdí, bude to poprvé, kdy čínská automobilka získá podíl v zahraniční společnosti.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků