Smůla: Ford Fiesta RS nebude

Zatímco ještě na ženevském autosalonu v loňském roce existovala vysoká pravděpodobnost, že Ford postaví ještě výkonnější Fiestu než je současné provedení ST (2.0 110 kW), nyní je to pasé. Fiesta RS založená na stejnojmenném konceptu nedostala zelenou kvůli očekáváné ztrátě celého projektu, uvedl to magazín Autocar. Ačkoliv by na dílčích trzích, jakým je např. Velká Británie, poptávka existovala, stejně by to nemohlo zajistit dostatečný odbyt a tím i návratnost investic. Fiesta RS měla být poháněna přeplňovaným dvoulitrem o výkonu 147 kW (200 k).

Rozhodnutí šéfa firmy TeamRS, která má projekt na starost, je poměrně logické. Na jednom prodaném kusu předchozí generace Focusu RS totiž ztrácela automobilka cca dvě stě tísíc korun. Šéf firmy, Jost Capito, nechce být mužem, který promrhává finanční prostředky. Pokud by se ale zájem trhu zvýšil, je možné, že se Fiesta RS dostane na pořad dne. Vývojovému oddělení by ale stejně trvalo 18 měsíců od spuštění projektu, než by se první sériový model dostal na trh.

V současné době se TeamRS zaměřuje na Focus ST, který bude poháněn přeplňovaným pětiválcem 2.5T s výkonem 165 kW. Novinka bude představena na letošním ženevském autosalonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků