Smůla: Ford Fiesta RS nebude

Zatímco ještě na ženevském autosalonu v loňském roce existovala vysoká pravděpodobnost, že Ford postaví ještě výkonnější Fiestu než je současné provedení ST (2.0 110 kW), nyní je to pasé. Fiesta RS založená na stejnojmenném konceptu nedostala zelenou kvůli očekáváné ztrátě celého projektu, uvedl to magazín Autocar. Ačkoliv by na dílčích trzích, jakým je např. Velká Británie, poptávka existovala, stejně by to nemohlo zajistit dostatečný odbyt a tím i návratnost investic. Fiesta RS měla být poháněna přeplňovaným dvoulitrem o výkonu 147 kW (200 k).

Rozhodnutí šéfa firmy TeamRS, která má projekt na starost, je poměrně logické. Na jednom prodaném kusu předchozí generace Focusu RS totiž ztrácela automobilka cca dvě stě tísíc korun. Šéf firmy, Jost Capito, nechce být mužem, který promrhává finanční prostředky. Pokud by se ale zájem trhu zvýšil, je možné, že se Fiesta RS dostane na pořad dne. Vývojovému oddělení by ale stejně trvalo 18 měsíců od spuštění projektu, než by se první sériový model dostal na trh.

V současné době se TeamRS zaměřuje na Focus ST, který bude poháněn přeplňovaným pětiválcem 2.5T s výkonem 165 kW. Novinka bude představena na letošním ženevském autosalonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků