Smůla: Ford Fiesta RS nebude

Smůla: Ford Fiesta RS nebude

Zatímco ještě na ženevském autosalonu v loňském roce existovala vysoká pravděpodobnost, že Ford postaví ještě výkonnější Fiestu než je současné provedení ST (2.0 110 kW), nyní je to pasé. Fiesta RS založená na stejnojmenném konceptu nedostala zelenou kvůli očekáváné ztrátě celého projektu, uvedl to magazín Autocar. Ačkoliv by na dílčích trzích, jakým je např. Velká Británie, poptávka existovala, stejně by to nemohlo zajistit dostatečný odbyt a tím i návratnost investic. Fiesta RS měla být poháněna přeplňovaným dvoulitrem o výkonu 147 kW (200 k).

Rozhodnutí šéfa firmy TeamRS, která má projekt na starost, je poměrně logické. Na jednom prodaném kusu předchozí generace Focusu RS totiž ztrácela automobilka cca dvě stě tísíc korun. Šéf firmy, Jost Capito, nechce být mužem, který promrhává finanční prostředky. Pokud by se ale zájem trhu zvýšil, je možné, že se Fiesta RS dostane na pořad dne. Vývojovému oddělení by ale stejně trvalo 18 měsíců od spuštění projektu, než by se první sériový model dostal na trh.

V současné době se TeamRS zaměřuje na Focus ST, který bude poháněn přeplňovaným pětiválcem 2.5T s výkonem 165 kW. Novinka bude představena na letošním ženevském autosalonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků