Smůla: Ford Fiesta RS nebude

Zatímco ještě na ženevském autosalonu v loňském roce existovala vysoká pravděpodobnost, že Ford postaví ještě výkonnější Fiestu než je současné provedení ST (2.0 110 kW), nyní je to pasé. Fiesta RS založená na stejnojmenném konceptu nedostala zelenou kvůli očekáváné ztrátě celého projektu, uvedl to magazín Autocar. Ačkoliv by na dílčích trzích, jakým je např. Velká Británie, poptávka existovala, stejně by to nemohlo zajistit dostatečný odbyt a tím i návratnost investic. Fiesta RS měla být poháněna přeplňovaným dvoulitrem o výkonu 147 kW (200 k).

Rozhodnutí šéfa firmy TeamRS, která má projekt na starost, je poměrně logické. Na jednom prodaném kusu předchozí generace Focusu RS totiž ztrácela automobilka cca dvě stě tísíc korun. Šéf firmy, Jost Capito, nechce být mužem, který promrhává finanční prostředky. Pokud by se ale zájem trhu zvýšil, je možné, že se Fiesta RS dostane na pořad dne. Vývojovému oddělení by ale stejně trvalo 18 měsíců od spuštění projektu, než by se první sériový model dostal na trh.

V současné době se TeamRS zaměřuje na Focus ST, který bude poháněn přeplňovaným pětiválcem 2.5T s výkonem 165 kW. Novinka bude představena na letošním ženevském autosalonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 41 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků