„Smrťáků” na silnicích bylo v lednu minimum

Během letošního ledna zemřelo na českých silnicích vůbec nejméně účastníků dopravního provozu od roku 1990, tedy 54. Ve stejném období roku 2007 jich přitom bylo 72 a o rok dříve 65. Ačkoli se stále nejedná o nijak lichotivý počet, účet je to povzbudivý. Z těchto údajů však nelze usuzovat na začátek trendu směřujícího k větší bezpečnosti na silnicích, může to být pouhý výkyv.

Ve prospěch rostoucí bezpečnosti provozu hraje vyšší bezpečnost současných automobilů, v neprospěch naopak houstnoucí provoz. Za celý loňský rok při dopravních nehodách zemřelo celkem 1 123 lidí, zatímco v roce 2006 jich bylo „jen“ 956. Důvody růstu jsme na našich stránkách rozebírali několikrát.

Nyní se můžeme jen těšit na to, jak policisté a politici začnou přičítat pozitivní vývoj své aktivitě a potěšeni aktuálními statistikami ji dále zintezivní. Kéž by si přičítali také zásluhy o negativní vývoj a svou přechodzí aktivitu kvůli tomu přehodnocovali...

Klepněte pro větší obrázek

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

dnes | Milan Lažanský
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků