„Smrťáků” na silnicích bylo v lednu minimum

Během letošního ledna zemřelo na českých silnicích vůbec nejméně účastníků dopravního provozu od roku 1990, tedy 54. Ve stejném období roku 2007 jich přitom bylo 72 a o rok dříve 65. Ačkoli se stále nejedná o nijak lichotivý počet, účet je to povzbudivý. Z těchto údajů však nelze usuzovat na začátek trendu směřujícího k větší bezpečnosti na silnicích, může to být pouhý výkyv.

Ve prospěch rostoucí bezpečnosti provozu hraje vyšší bezpečnost současných automobilů, v neprospěch naopak houstnoucí provoz. Za celý loňský rok při dopravních nehodách zemřelo celkem 1 123 lidí, zatímco v roce 2006 jich bylo „jen“ 956. Důvody růstu jsme na našich stránkách rozebírali několikrát.

Nyní se můžeme jen těšit na to, jak policisté a politici začnou přičítat pozitivní vývoj své aktivitě a potěšeni aktuálními statistikami ji dále zintezivní. Kéž by si přičítali také zásluhy o negativní vývoj a svou přechodzí aktivitu kvůli tomu přehodnocovali...

Klepněte pro větší obrázek

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků