„Smrťáků” na silnicích bylo v lednu minimum

Během letošního ledna zemřelo na českých silnicích vůbec nejméně účastníků dopravního provozu od roku 1990, tedy 54. Ve stejném období roku 2007 jich přitom bylo 72 a o rok dříve 65. Ačkoli se stále nejedná o nijak lichotivý počet, účet je to povzbudivý. Z těchto údajů však nelze usuzovat na začátek trendu směřujícího k větší bezpečnosti na silnicích, může to být pouhý výkyv.

Ve prospěch rostoucí bezpečnosti provozu hraje vyšší bezpečnost současných automobilů, v neprospěch naopak houstnoucí provoz. Za celý loňský rok při dopravních nehodách zemřelo celkem 1 123 lidí, zatímco v roce 2006 jich bylo „jen“ 956. Důvody růstu jsme na našich stránkách rozebírali několikrát.

Nyní se můžeme jen těšit na to, jak policisté a politici začnou přičítat pozitivní vývoj své aktivitě a potěšeni aktuálními statistikami ji dále zintezivní. Kéž by si přičítali také zásluhy o negativní vývoj a svou přechodzí aktivitu kvůli tomu přehodnocovali...

Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků