„Smrťáků” na silnicích bylo v lednu minimum

Během letošního ledna zemřelo na českých silnicích vůbec nejméně účastníků dopravního provozu od roku 1990, tedy 54. Ve stejném období roku 2007 jich přitom bylo 72 a o rok dříve 65. Ačkoli se stále nejedná o nijak lichotivý počet, účet je to povzbudivý. Z těchto údajů však nelze usuzovat na začátek trendu směřujícího k větší bezpečnosti na silnicích, může to být pouhý výkyv.

Ve prospěch rostoucí bezpečnosti provozu hraje vyšší bezpečnost současných automobilů, v neprospěch naopak houstnoucí provoz. Za celý loňský rok při dopravních nehodách zemřelo celkem 1 123 lidí, zatímco v roce 2006 jich bylo „jen“ 956. Důvody růstu jsme na našich stránkách rozebírali několikrát.

Nyní se můžeme jen těšit na to, jak policisté a politici začnou přičítat pozitivní vývoj své aktivitě a potěšeni aktuálními statistikami ji dále zintezivní. Kéž by si přičítali také zásluhy o negativní vývoj a svou přechodzí aktivitu kvůli tomu přehodnocovali...

Klepněte pro větší obrázek

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 42 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 67 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků