Smršť titulů pro Audi A6: Zlatý volant, Světové auto roku...

Doslova žně nejrůznějších ocenění zažívá v posledních týdnech nový model Audi A6.

Zlatý volant

Asi nejdůležitějším je uznávaná cena „Zlatý volant“ německého týdeníku „Bild am Sonntag“ v kategorii prestižních vozů. O titulu rozhodovala jury složená z VIP osobností, technických expertů, profesionálních závodníků a soutěžních pilotů. Ti všichni si mohli vyzkoušet kvality všech kandidátů při testovacích jízdách, při kterých na všechny mimořádně zapůsobila dynamika, komfort a výbava modelu Audi A6 nové generace.

Trofej „Zlatý volant“ se předává už od roku 1975, přičemž již třináctkrát byl oceněn model automobilky Audi. „Zlatý volant“ získal v roce 1997 i předchozí model Audi A6.

Auto 1

Německý magazín „Autobild“ a jeho sesterské tituly ve 21 evropských zemích již řadu let volí „Auto 1“. Letos se tímto uznávaným titulem ověnčilo Audi A6. V prvním kole se volili kandidáti na celkový titul v jednotlivých zemích, přičemž Audi A6 získalo celkem pět národních nominací. Ve finálovém kole postoupilo deset konkurentů před 35člennou skupinu expertů, složenou z motoristických odborníků, sportovních pilotů a novinářů. Ti se podívali všem kandidátům pořádně na zub na italském testovacím okruhu Vizzola. Nové Audi A6 zabodovalo dynamičností, komfortem, luxusem a prostorností interiéru.

Tip: Kompletní přehled první desítky v této anketě, kde Škoda Octavia skončila jako druhá, najdete v našem starším článku.

World Car of the Year

Celkem 48 uznávaných motoristických publicistů přisoudilo modelu Audi A6 titul „World Car of the Year“. Audi A6 za sebou nechalo 35 rivalů všech kategorií. Náročná jury posuzovala nejenom měřitelná technická kriteria, bezpečnost a ekologičnost, ale stejnou váhu mělo i charisma a image – a právě v této „disciplíně“ Audi A6 zabodovalo.

Yellow Angel Award

Letos poprvé rozhodovalo patnáct milionů členů německého autoklubu ADAC, resp. čtenářů klubového magazínu ADAC Motorwelt o tom, který vůz se ozdobí titulem „Yellow Angel Award“. Ze skupiny 56 modelů nejrůznějších značek čtenáři určili jako vítěze nové Audi A6.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků