Smršť titulů pro Audi A6: Zlatý volant, Světové auto roku...

Doslova žně nejrůznějších ocenění zažívá v posledních týdnech nový model Audi A6.

Zlatý volant

Asi nejdůležitějším je uznávaná cena „Zlatý volant“ německého týdeníku „Bild am Sonntag“ v kategorii prestižních vozů. O titulu rozhodovala jury složená z VIP osobností, technických expertů, profesionálních závodníků a soutěžních pilotů. Ti všichni si mohli vyzkoušet kvality všech kandidátů při testovacích jízdách, při kterých na všechny mimořádně zapůsobila dynamika, komfort a výbava modelu Audi A6 nové generace.

Trofej „Zlatý volant“ se předává už od roku 1975, přičemž již třináctkrát byl oceněn model automobilky Audi. „Zlatý volant“ získal v roce 1997 i předchozí model Audi A6.

Auto 1

Německý magazín „Autobild“ a jeho sesterské tituly ve 21 evropských zemích již řadu let volí „Auto 1“. Letos se tímto uznávaným titulem ověnčilo Audi A6. V prvním kole se volili kandidáti na celkový titul v jednotlivých zemích, přičemž Audi A6 získalo celkem pět národních nominací. Ve finálovém kole postoupilo deset konkurentů před 35člennou skupinu expertů, složenou z motoristických odborníků, sportovních pilotů a novinářů. Ti se podívali všem kandidátům pořádně na zub na italském testovacím okruhu Vizzola. Nové Audi A6 zabodovalo dynamičností, komfortem, luxusem a prostorností interiéru.

Tip: Kompletní přehled první desítky v této anketě, kde Škoda Octavia skončila jako druhá, najdete v našem starším článku.

World Car of the Year

Celkem 48 uznávaných motoristických publicistů přisoudilo modelu Audi A6 titul „World Car of the Year“. Audi A6 za sebou nechalo 35 rivalů všech kategorií. Náročná jury posuzovala nejenom měřitelná technická kriteria, bezpečnost a ekologičnost, ale stejnou váhu mělo i charisma a image – a právě v této „disciplíně“ Audi A6 zabodovalo.

Yellow Angel Award

Letos poprvé rozhodovalo patnáct milionů členů německého autoklubu ADAC, resp. čtenářů klubového magazínu ADAC Motorwelt o tom, který vůz se ozdobí titulem „Yellow Angel Award“. Ze skupiny 56 modelů nejrůznějších značek čtenáři určili jako vítěze nové Audi A6.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků