Smršť titulů pro Audi A6: Zlatý volant, Světové auto roku...

Doslova žně nejrůznějších ocenění zažívá v posledních týdnech nový model Audi A6.

Zlatý volant

Asi nejdůležitějším je uznávaná cena „Zlatý volant“ německého týdeníku „Bild am Sonntag“ v kategorii prestižních vozů. O titulu rozhodovala jury složená z VIP osobností, technických expertů, profesionálních závodníků a soutěžních pilotů. Ti všichni si mohli vyzkoušet kvality všech kandidátů při testovacích jízdách, při kterých na všechny mimořádně zapůsobila dynamika, komfort a výbava modelu Audi A6 nové generace.

Trofej „Zlatý volant“ se předává už od roku 1975, přičemž již třináctkrát byl oceněn model automobilky Audi. „Zlatý volant“ získal v roce 1997 i předchozí model Audi A6.

Auto 1

Německý magazín „Autobild“ a jeho sesterské tituly ve 21 evropských zemích již řadu let volí „Auto 1“. Letos se tímto uznávaným titulem ověnčilo Audi A6. V prvním kole se volili kandidáti na celkový titul v jednotlivých zemích, přičemž Audi A6 získalo celkem pět národních nominací. Ve finálovém kole postoupilo deset konkurentů před 35člennou skupinu expertů, složenou z motoristických odborníků, sportovních pilotů a novinářů. Ti se podívali všem kandidátům pořádně na zub na italském testovacím okruhu Vizzola. Nové Audi A6 zabodovalo dynamičností, komfortem, luxusem a prostorností interiéru.

Tip: Kompletní přehled první desítky v této anketě, kde Škoda Octavia skončila jako druhá, najdete v našem starším článku.

World Car of the Year

Celkem 48 uznávaných motoristických publicistů přisoudilo modelu Audi A6 titul „World Car of the Year“. Audi A6 za sebou nechalo 35 rivalů všech kategorií. Náročná jury posuzovala nejenom měřitelná technická kriteria, bezpečnost a ekologičnost, ale stejnou váhu mělo i charisma a image – a právě v této „disciplíně“ Audi A6 zabodovalo.

Yellow Angel Award

Letos poprvé rozhodovalo patnáct milionů členů německého autoklubu ADAC, resp. čtenářů klubového magazínu ADAC Motorwelt o tom, který vůz se ozdobí titulem „Yellow Angel Award“. Ze skupiny 56 modelů nejrůznějších značek čtenáři určili jako vítěze nové Audi A6.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků