Šmírovací autobus opět v akci! Policii v utajení se osvědčil, odhalila 54 přestupků

Policejní autobus byl do akce vyslán již posedmé. Vzhledem k jeho úspěchu se do služby opět vrátí.

Policie v Česku opět nasadila do akce autobus, díky kterému může za jízdy vyhledávat a následně natáčet dopravní přestupky. Cílem bylo posvítit si zejména na řidiče nákladních automobilů a autobusů. Řešení s autobusem v utajení se osvědčilo už v minulosti, kdy se ukázalo jako efektivní bezpečnostní nástroj. Toto byla již jeho sedmá akce.

Policie ČR si převzala nové Toyoty Land Cruiser. Off-roady budou sloužit u hranic

Policie ČR si převzala nové Toyoty Land Cruiser. Off-roady budou sloužit u hranic

Týdeník Policie informuje, že autobus byl vyslán v pondělí 8. května na Liberecko. Do akce bylo zapojeno dvanáct policistů a zaměřovali se především na dálnici D10 a na silnici č. I/35. Hlídalo se především předjíždění v zakázaných oblastech, respektování dopravního značení, telefonování za jízdy, předměty bránící řidiči ve výhledu z vozidla i používání bezpečnostních pásů.

Policie opět nasadila do akce šmírovací autobusy. Natáčela přestupky řidičů

Policie opět nasadila do akce šmírovací autobusy. Natáčela přestupky řidičů

Výhody autobusu jsou nesporné. Příslušníci policie v něm mají na řidiče vysokých vozů skvělý pozorovací úhel, který je jim z osobního služebního auta skrytý. Pokud najde autobusová hlídka nějakého provinilce, předá materiál hlídce v osobním autě, která se drží vzadu a případné přestupky následně řeší.

Policie ČR pomáhá a chrání v limuzínách BMW. Každá stojí skoro 3 miliony

Policie ČR pomáhá a chrání v limuzínách BMW. Každá stojí skoro 3 miliony

Pokud řidič s pokutou nesouhlasí, může se odvolat. Správnímu orgánu však bude dotyčný videozáznam předán jako důkaz. Policisté odhalili během akce 54 dopravních přestupků, za které uložili pokuty příkazem na místě v celkové částce 27.000 Kč. Nejčastěji šlo o bezpečnostní pásy a používání mobilu za jízdy. Nasazení policejního autobusu bude i nadále pokračovat.

Reportáž o akci z roku 2017:

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

včera | Vladimír Kadera | 22 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků