Smart opět blázní. Chce nový ForFour

V polovině roku 2006 ukončila automobilka Smart výrobu modelu ForFourt, tedy čtyřsedadlové verze malého mini, které se nikdy prodejně neprosadilo a malý Smart tento model poslal do záporných čísel. Automobilka poté s příchodem druhé generace malého modelu ForTwo oznámila, že do budoucna o čtyřmístné verzi neuvažuje.

Jenže vlastník automobilky Mercedes-Benz nyní prohlásil, že je nejvyšší čas přijít se čtyřmístnou verzi, která půjde ovšem opět v duchu malého modelu ForTwo, ale bude postavena na základu jednoho z malých Mercedesů, což výrazně sníží náklady na vývoj a výrobu.

Automobilka Smart navíc bude vyrábět jen verzi hatchback a nebude se pouštět do jiných karosářských verzí, které se u minulé generace vůbec neujaly a prodeje byly mizivé.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 28 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků