Smart opět blázní. Chce nový ForFour

V polovině roku 2006 ukončila automobilka Smart výrobu modelu ForFourt, tedy čtyřsedadlové verze malého mini, které se nikdy prodejně neprosadilo a malý Smart tento model poslal do záporných čísel. Automobilka poté s příchodem druhé generace malého modelu ForTwo oznámila, že do budoucna o čtyřmístné verzi neuvažuje.

Jenže vlastník automobilky Mercedes-Benz nyní prohlásil, že je nejvyšší čas přijít se čtyřmístnou verzi, která půjde ovšem opět v duchu malého modelu ForTwo, ale bude postavena na základu jednoho z malých Mercedesů, což výrazně sníží náklady na vývoj a výrobu.

Automobilka Smart navíc bude vyrábět jen verzi hatchback a nebude se pouštět do jiných karosářských verzí, které se u minulé generace vůbec neujaly a prodeje byly mizivé.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků