Smart končí i s výrobou modelu ForFour

Ztrátová automobilka Smart oznámila prostřednictvím vedení koncernu DaimlerChrysler, že po ukončení výroby modelu Roadster skončí i s výrobou největšího modelu ForFour. V jejím výrobním portfoliu tak zůstane pouze malý model ForTwo s tím, že na jaře příštího roku představí jeho novou generaci. Model ForFour se tak na slunci moc dlouho neohřál, protože byl představen teprve před necelými třemi lety a automobilka si od něj slibovala zlepšení prodejů. To se ovšem nestalo a prodeje stále klesají.

DaimlerChryslet také v minulém týdnu ukončil jednání o odprodeji této automobilky a definitivně rozhodl, že si tuto společnost ponechá. Smart ovšem projde výraznou restrukturalizací a bude začleněn přímo pod křídla Mercedesu. Zrušení výroby modelu Roadster a ForFour, spolu s výrazným propuštěním zaměstnanců a také začlenění pod Mercedes, mají přinést již v příštím roce první zisk a červená čísla se mají změnit v černá. Zda se to ovšem skutečně podaří a ztráta v řádu miliard dolarů se začne snižovat, se ukáže nejdříve za dva roky, kdy budou k dispozici hospodářské výsledky za rok 2007.
TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

včera | Jan Mička | 58 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků