Smart končí i s výrobou modelu ForFour

Ztrátová automobilka Smart oznámila prostřednictvím vedení koncernu DaimlerChrysler, že po ukončení výroby modelu Roadster skončí i s výrobou největšího modelu ForFour. V jejím výrobním portfoliu tak zůstane pouze malý model ForTwo s tím, že na jaře příštího roku představí jeho novou generaci. Model ForFour se tak na slunci moc dlouho neohřál, protože byl představen teprve před necelými třemi lety a automobilka si od něj slibovala zlepšení prodejů. To se ovšem nestalo a prodeje stále klesají.

DaimlerChryslet také v minulém týdnu ukončil jednání o odprodeji této automobilky a definitivně rozhodl, že si tuto společnost ponechá. Smart ovšem projde výraznou restrukturalizací a bude začleněn přímo pod křídla Mercedesu. Zrušení výroby modelu Roadster a ForFour, spolu s výrazným propuštěním zaměstnanců a také začlenění pod Mercedes, mají přinést již v příštím roce první zisk a červená čísla se mají změnit v černá. Zda se to ovšem skutečně podaří a ztráta v řádu miliard dolarů se začne snižovat, se ukáže nejdříve za dva roky, kdy budou k dispozici hospodářské výsledky za rok 2007.
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků