Smart je ztrátový, banka doporučuje zavření divize

Americká banka Morgan Stanley doporučuje koncernu DaimlerChrysler, aby zavřel svou ztrátovou divizi Smart. Banka ukazuje jako příklad BMW, jehož akcie po „rozchodu“ s britským Roverem v roce 2000 vzrostly o 35 procent. Náklady na ukončení činnosti by činily odhadem 1,9 miliard liber, to je ale stejná částka, jakou Smart prodělá za pouhé dva roky.

V loňském roce prodal Smart pouze 155 tisíc vozů. Aby byly finanční výsledky alespoň na nule, musel by Smart prodat minimálně 200 tisíc vozů. Plán, který s takovým počtem počítal, byl sice stanoven už na rok 2004, po přehodnoicení situace na trhu byl ale posunut až na rok 2006. Šéf Mercedes-Benzu si je problémů Smartu vědom, proto pozastavil vývoj SUV Formore, nicméně značce stále věří. Uvidíme, jak to nakonec dopadne...

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků