Smart je ztrátový, banka doporučuje zavření divize

Americká banka Morgan Stanley doporučuje koncernu DaimlerChrysler, aby zavřel svou ztrátovou divizi Smart. Banka ukazuje jako příklad BMW, jehož akcie po „rozchodu“ s britským Roverem v roce 2000 vzrostly o 35 procent. Náklady na ukončení činnosti by činily odhadem 1,9 miliard liber, to je ale stejná částka, jakou Smart prodělá za pouhé dva roky.

V loňském roce prodal Smart pouze 155 tisíc vozů. Aby byly finanční výsledky alespoň na nule, musel by Smart prodat minimálně 200 tisíc vozů. Plán, který s takovým počtem počítal, byl sice stanoven už na rok 2004, po přehodnoicení situace na trhu byl ale posunut až na rok 2006. Šéf Mercedes-Benzu si je problémů Smartu vědom, proto pozastavil vývoj SUV Formore, nicméně značce stále věří. Uvidíme, jak to nakonec dopadne...

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků