Smart je ztrátový, banka doporučuje zavření divize

Americká banka Morgan Stanley doporučuje koncernu DaimlerChrysler, aby zavřel svou ztrátovou divizi Smart. Banka ukazuje jako příklad BMW, jehož akcie po „rozchodu“ s britským Roverem v roce 2000 vzrostly o 35 procent. Náklady na ukončení činnosti by činily odhadem 1,9 miliard liber, to je ale stejná částka, jakou Smart prodělá za pouhé dva roky.

V loňském roce prodal Smart pouze 155 tisíc vozů. Aby byly finanční výsledky alespoň na nule, musel by Smart prodat minimálně 200 tisíc vozů. Plán, který s takovým počtem počítal, byl sice stanoven už na rok 2004, po přehodnoicení situace na trhu byl ale posunut až na rok 2006. Šéf Mercedes-Benzu si je problémů Smartu vědom, proto pozastavil vývoj SUV Formore, nicméně značce stále věří. Uvidíme, jak to nakonec dopadne...

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků