Smart je ztrátový, banka doporučuje zavření divize

Americká banka Morgan Stanley doporučuje koncernu DaimlerChrysler, aby zavřel svou ztrátovou divizi Smart. Banka ukazuje jako příklad BMW, jehož akcie po „rozchodu“ s britským Roverem v roce 2000 vzrostly o 35 procent. Náklady na ukončení činnosti by činily odhadem 1,9 miliard liber, to je ale stejná částka, jakou Smart prodělá za pouhé dva roky.

V loňském roce prodal Smart pouze 155 tisíc vozů. Aby byly finanční výsledky alespoň na nule, musel by Smart prodat minimálně 200 tisíc vozů. Plán, který s takovým počtem počítal, byl sice stanoven už na rok 2004, po přehodnoicení situace na trhu byl ale posunut až na rok 2006. Šéf Mercedes-Benzu si je problémů Smartu vědom, proto pozastavil vývoj SUV Formore, nicméně značce stále věří. Uvidíme, jak to nakonec dopadne...

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků