Smart ForTwo zamíří do Číny

Výrobce malých vozů Smart hodlá v polovině příštího roku zahájit prodeje svého malého modelu Smart ForTwo v Číně. Využije k tomu mateřskou prodejní a servisní síť Daimleru.

Smart ForTwo to ovšem nebude mít vůbec jednoduché. Na zákazníky chce sice útočit nízkými provozními náklady, spotřebou, emisemi CO2, solidní výbavou, rozměry vhodnými do přeplněných měst, ale na druhou stranu čínské automobilky dokázaly v nedávné době Smart ForTwo takřka dokonale zkopírovat, a tak to nebude mít originál vůči plagiátům vůbec jednoduché.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků