Smart ForTwo, nová generace na jaře příštího roku

Vedení automobilky Smart oznámilo, že nový model, tedy následovník malého městského Smartu ForTwo, nepřijde na trh na podzim letošního roku, jak bylo původně oznámeno, ale až v dubnu roku příštího. Pro tuto změnu se automobilka rozhodla poté, co se ukázalo, že o stávající generaci je stále velký zájem, a tak by bylo předčasné končit s její výrobou. Navíc odložení nového modelu ušetří nemalé peníze, které jsou v extrémně ztrátové automobilce třeba. Nový Smart bude postaven ve zcela stejném duchu, tedy minimalizované auto, které je určeno pro hustý městský provoz. Opět půjde o dvoumístné auto se stejnou koncepcí a také ve stejných karosářských variantách. Vedení také oznámilo, že prozatím nehodlá vyvíjet žádný další model, ani následovníky nynějších.

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 65 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků