Smart ForTwo, nová generace na jaře příštího roku

Vedení automobilky Smart oznámilo, že nový model, tedy následovník malého městského Smartu ForTwo, nepřijde na trh na podzim letošního roku, jak bylo původně oznámeno, ale až v dubnu roku příštího. Pro tuto změnu se automobilka rozhodla poté, co se ukázalo, že o stávající generaci je stále velký zájem, a tak by bylo předčasné končit s její výrobou. Navíc odložení nového modelu ušetří nemalé peníze, které jsou v extrémně ztrátové automobilce třeba. Nový Smart bude postaven ve zcela stejném duchu, tedy minimalizované auto, které je určeno pro hustý městský provoz. Opět půjde o dvoumístné auto se stejnou koncepcí a také ve stejných karosářských variantách. Vedení také oznámilo, že prozatím nehodlá vyvíjet žádný další model, ani následovníky nynějších.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků