Smart Brabus SBR, malý švihák s velkým výkonem

Jeden z dvorních tunerů automobilky Smart, firma Brabus, přichystal další lahůdku. Tentokrát si vzal do parády většího sourozence malého Smartu, přidal pořádné turbo, upravil co se dalo a představil tak další dílo s opravdu velkým výkonem.
Smart Brabus SBR, malý švihák s velkým výkonem

Automobilka Smart představí v Ženevě několik svých modelů v různé tovární úpravě a také několik studií a modifikací stávajících modelů. Nic se ovšem ani nepřiblíží k tomu, co nyní představil Brabus. Ten si vzal do parády větší model ForFour a výsledek? Posuďte sami.

Relativně malý a slabý motor o objemu 1,4 litru vybavil opravdu velkým turbodmychadlem. Upravil nutné díly v motoru, jako jsou písty, ojnice, kliková hřídel, přidal k tomu upravené sání, svody, výfuk, kompletně optimalizoval software v řídící jednotce a získal tak výkon 154 kW (210 k) a točivý moment 250 Nm. Na jedna-čtyřku opravdu skvělé hodnoty. Smart Brabus SBR zrychlí na stovku za 6,4 s a dosáhne maximální rychlosti 226 km/h. Brabus SBR je postaven na upraveném podvozku vlastní konstrukce, který obsahuje snížené pružiny a také nastavitelné tlumiče pérování. Nastavení je možno měnit nejen výškově, ale modifikovat lze i tuhost tlumení a rychlost návratu tlumiče zpět do původní polohy. K tomu přidal i 17" kola z lehké slitiny. Výhodou tohoto modelu má být možnost komfortního cestování s možností maximálního sportovního vyžití.

Brabus však nelení a připravil si pro Ženevu celou paletu upravených Smartu ForFour, vrcholem je zmíněná verze SBR, ovšem kdo nepotřebuje takto silný vůz, nabídne mu Brabus i verzi s motorem 1,5, která je také přeplňovaná, ale dává výkon "jen" 130 kW (177 k). Pod touto úpravou jsou pak verze, které mají nalákat sběratele. Velmi malou sérii se bude chlubit Smart ForFour Xclusive, který má vynikat opravdu velkým komfortem a stejným motorem, ovšem o výkonu 74 kW (100 k). V malé sérii bude k dispozici i "ForTwo Edition Red" tedy malý Smart v červeném kabátě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Smart Brabus SBR

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Smart ForFour Xclusive

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Smart ForTwo Edition Red

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků