Smart Brabus SBR, malý švihák s velkým výkonem

Jeden z dvorních tunerů automobilky Smart, firma Brabus, přichystal další lahůdku. Tentokrát si vzal do parády většího sourozence malého Smartu, přidal pořádné turbo, upravil co se dalo a představil tak další dílo s opravdu velkým výkonem.
Smart Brabus SBR, malý švihák s velkým výkonem

Automobilka Smart představí v Ženevě několik svých modelů v různé tovární úpravě a také několik studií a modifikací stávajících modelů. Nic se ovšem ani nepřiblíží k tomu, co nyní představil Brabus. Ten si vzal do parády větší model ForFour a výsledek? Posuďte sami.

Relativně malý a slabý motor o objemu 1,4 litru vybavil opravdu velkým turbodmychadlem. Upravil nutné díly v motoru, jako jsou písty, ojnice, kliková hřídel, přidal k tomu upravené sání, svody, výfuk, kompletně optimalizoval software v řídící jednotce a získal tak výkon 154 kW (210 k) a točivý moment 250 Nm. Na jedna-čtyřku opravdu skvělé hodnoty. Smart Brabus SBR zrychlí na stovku za 6,4 s a dosáhne maximální rychlosti 226 km/h. Brabus SBR je postaven na upraveném podvozku vlastní konstrukce, který obsahuje snížené pružiny a také nastavitelné tlumiče pérování. Nastavení je možno měnit nejen výškově, ale modifikovat lze i tuhost tlumení a rychlost návratu tlumiče zpět do původní polohy. K tomu přidal i 17" kola z lehké slitiny. Výhodou tohoto modelu má být možnost komfortního cestování s možností maximálního sportovního vyžití.

Brabus však nelení a připravil si pro Ženevu celou paletu upravených Smartu ForFour, vrcholem je zmíněná verze SBR, ovšem kdo nepotřebuje takto silný vůz, nabídne mu Brabus i verzi s motorem 1,5, která je také přeplňovaná, ale dává výkon "jen" 130 kW (177 k). Pod touto úpravou jsou pak verze, které mají nalákat sběratele. Velmi malou sérii se bude chlubit Smart ForFour Xclusive, který má vynikat opravdu velkým komfortem a stejným motorem, ovšem o výkonu 74 kW (100 k). V malé sérii bude k dispozici i "ForTwo Edition Red" tedy malý Smart v červeném kabátě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Smart Brabus SBR

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Smart ForFour Xclusive

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Smart ForTwo Edition Red

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků