Slovnaft končí s 98 oktany, bude mít vlastní „stovku”

Slovenská rafinérská společnost Slovnaft, která provozuje síť čerpacích stanic i v České republice a navíc dodává palivo i dalším čerpacím stanicím, se rozhodla ukončit výrobu 98oktanového benzínu. Výroba bude nahrazena tzv. palivem EVO, které má 100 oktanů.

Důvodem tohoto rozhodnutí jsou trendy na evropských trzích a také lepší vlastnosti paliva EVO proti 98oktanovému. Rozdíl v palivech není jen v oktanech, ale také v přísadách, které Slovnaft do EVA dává. Ty jednak čistí motor, snižují spotřebu a dokáží mírně navýšit výkon.

Dle vedení Slovnaftu navíc zákazníci výrazně preferují 95oktanový benzín a zájem o 98oktanový je minimální. Palivo EVO je navíc vhodné i do speciálních vozů, které vyžadují více, než 100 oktanů. Nové palivo tak odkáže uspokojit jak ty, kteří musí čepovat benzín s devadesáti osmi, i sto oktany.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 50 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků