Slovnaft dostane pokutu 1,3 miliardy korun

Slovenské ministerstvo financí udělilo rafinérské společnosti Slovnaft pokutu 1,3 miliardy slovenských korun za to, že zneužívala dominantní postavení na trhu. Zvyšovala ceny paliv, aniž by k tomu neměla důvod a dosahovala neuměřeně vysokých výdělků. Roční zisk stoupl společnosti o 200 procent na 8,3 miliardy korun. Na vysoké ceny paliv Slovnaftu si stěžovaly zejména dopravní firmy; ceny podle nich nereflektovaly vývoj na světových trzích s ropou. Navíc Slovnaft prodával některé produkty v Česku levněji než na Slovensku. Slovnaft se ale bude bránit a vše požene až k bruselskému soudu. (Zdroj: Právo)

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků