Slovnaft dostane pokutu 1,3 miliardy korun

Slovenské ministerstvo financí udělilo rafinérské společnosti Slovnaft pokutu 1,3 miliardy slovenských korun za to, že zneužívala dominantní postavení na trhu. Zvyšovala ceny paliv, aniž by k tomu neměla důvod a dosahovala neuměřeně vysokých výdělků. Roční zisk stoupl společnosti o 200 procent na 8,3 miliardy korun. Na vysoké ceny paliv Slovnaftu si stěžovaly zejména dopravní firmy; ceny podle nich nereflektovaly vývoj na světových trzích s ropou. Navíc Slovnaft prodával některé produkty v Česku levněji než na Slovensku. Slovnaft se ale bude bránit a vše požene až k bruselskému soudu. (Zdroj: Právo)

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků