Slovnaft dostal miliardovou pokutu

Slovenská rafinerská společnost Slovnaft dostala od slovenského ministerstva financí pokutu 1,34 mld Skk, které tím definitivně odmítlo odvolání, jež Slovnaft dříve proti postihu podal. Tiskový mluvčí ministerstva dodal, že toto rozhodnutí je konečné a lze jej napadnout již pouze soudní cestou.

Slovnaft dostal rekordní pokutu, protože dle ministerstva financí porušil zákon o cenách. V minulých letech totiž neoprávněně zaúčtovával některé náklady, které se poté promítly do ceny pohonných hmot. O fingovaný nárust nákladu se poté zvýšil zisk společnosti.

Možná se jednou dočkáme opravdových sankcí vůči firmám, které používají nekalé praktiky na trhu s palivy, i u nás.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků