Slovnaft dostal miliardovou pokutu

Slovenská rafinerská společnost Slovnaft dostala od slovenského ministerstva financí pokutu 1,34 mld Skk, které tím definitivně odmítlo odvolání, jež Slovnaft dříve proti postihu podal. Tiskový mluvčí ministerstva dodal, že toto rozhodnutí je konečné a lze jej napadnout již pouze soudní cestou.

Slovnaft dostal rekordní pokutu, protože dle ministerstva financí porušil zákon o cenách. V minulých letech totiž neoprávněně zaúčtovával některé náklady, které se poté promítly do ceny pohonných hmot. O fingovaný nárust nákladu se poté zvýšil zisk společnosti.

Možná se jednou dočkáme opravdových sankcí vůči firmám, které používají nekalé praktiky na trhu s palivy, i u nás.

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

včera | Vladimír Kadera | 52 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 10 příspěvků