Slovenský Torsus Praetorian je zřejmě nejlepší bus světa. Teď zvládne ještě více

Firma sídlící v Praze nabízí již nějakou dobu autobusy pro přepravu lidí v těžkém terénu. Facelift se dotkl světel, nastupování, bezpečí i pohodlí pasažérů.

Vůz s názvem Praetorian je postaven na šasi od výrobce MAN. Pohání ho šestiválcový motor téže značky s výkonem 213 kW a točivým momentem 1150 Nm, pohánějící všechna kola. Kvalitní jízdní vlastnosti jistí odolné podvozkové díly a velké nájezdové i přejezdové úhly. Dovnitř se vejde až 36 pasažérů.

Moderní verze buginy Steva McQueena jde do výroby. SCG Boot má 650 koní

Moderní verze buginy Steva McQueena jde do výroby. SCG Boot má 650 koní

Pro rok 2021 dostává tento terénní bus nově čelní LED světla a také přídavné osvětlení na střeše, které je schopné ozářit celé okolí vozu. Dalším zlepšením prošel systém klimatizace, který se například v Austrálii nebo Africe musí hodně snažit. Jde o novou 21,52kW jednotku, která umí plně obsazený Praetorian vychladit z 60°C na 30°C za pouhé tři minuty. Z 60°C na 20° se pak dostane za 15 minut.

Lada Niva Travel je už k mání i v Česku. Není drahá, technika off-roadu jí nechybí

Lada Niva Travel je už k mání i v Česku. Není drahá, technika off-roadu jí nechybí

V rámci sladění funkčnosti s nejnovějšími předpisy EU se nyní nástupní dveře otevírají a zavírají během 8 sekund, automaticky se uzavřou při dosažení rychlosti 3 km/h. Zcela nové pneumaticky výsuvné schůdky pak zaručí snazší nástup a výstup. V případě potíží je možné aktivovat evakuační systém nouzového otevření dveří a střešních průlezů.

Opravdu prostorný off-road? Indickému Force Trax Cruiser stačí 90 koní pro 13 lidí

Opravdu prostorný off-road? Indickému Force Trax Cruiser stačí 90 koní pro 13 lidí

Bezpečí zajistí i nový automatický hasicí systém BlazeCut, který v mžiku uhasí požár okolo nádrže a motoru. V arktických mrazech dále přijde k užitku nová tepelná izolace, díky níž topení spotřebuje o 19 procent méně energie. Značka Torsus vznikla v roce 2016, své vozy vyrábí v továrně na Slovensku.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Renault Arkana TCe 140 EDC: Velká show na skromných základech

Renault Arkana TCe 140 EDC

Stále se nemůžete rozhodnout mezi Meganem Grandtour a GrandCoupé? Řešení má automobilka ve formě SUV s tvary kupé. Prostorem nešetří, ale co vaše peněženka?

včera | Richard Herbich | 11 příspěvků
První jízda s novým Rolls-Roycem Ghost Extended: Vezl nás nejlepší řidič světa!

Rolls-Royce Ghost Extended

Pokud se rozhodnete poskytovat lidem lázeňskou péči, připravte si pořádný balík. Nebo si za zlomek kupte nový Rolls-Royce Ghost a klienty vozte na zadním sedadle s barem.

12.  6.  2021 | Jiří Baborský | 15 příspěvků
TEST Audi SQ7 a SQ8 4.0 TFSI (373 kW): Skvělý motor nahrazen dokonalým

Audi SQ7 a SQ8 4.0 TFSI

Největší SUV z Ingolstadtu v ostré verzi přezbrojily ze vznětového na zážehový agregát. Co to s nimi udělalo?

11.  6.  2021 | Jan MičkaVladimír Kadera | 26 příspěvků