Slovenský Slovnaft opäť pod kontrolou

Protimonopolný úrad Slovenskej republiky (PMÚ) začal správne konanie voči Slovnaftu, pretože má podozrenie, že rafinérska spoločnosť nekonala v súlade s platnou legislatívou vo veci ochrany hospodárskej súťaže. PMÚ má v pláne skontrolovať cenovú politiku v oblasti automobilových benzínov a motorovej nafty, a to v období od marca tohto roku.

Aby toho nebolo málo, okrem protimonopolného úradu v súčasnosti kontroluje Slovnaft i rezort financií. Nerobí tak po prvýkrát, výsledkom minuloročnej kontroly bola pokuta vo výške 1,342 mld. Sk za neoprávnené zdražovanie ceny motorových palív, ktorú Slovnaft splatil minulý mesiac. Terajšia kontrola sa rozbehla začiatkom tohto roku. Na to, ako obe kontroly dopadnú, si budeme musieť nejaký čas počkať.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků