Slovenský Slovnaft opäť pod kontrolou

Protimonopolný úrad Slovenskej republiky (PMÚ) začal správne konanie voči Slovnaftu, pretože má podozrenie, že rafinérska spoločnosť nekonala v súlade s platnou legislatívou vo veci ochrany hospodárskej súťaže. PMÚ má v pláne skontrolovať cenovú politiku v oblasti automobilových benzínov a motorovej nafty, a to v období od marca tohto roku.

Aby toho nebolo málo, okrem protimonopolného úradu v súčasnosti kontroluje Slovnaft i rezort financií. Nerobí tak po prvýkrát, výsledkom minuloročnej kontroly bola pokuta vo výške 1,342 mld. Sk za neoprávnené zdražovanie ceny motorových palív, ktorú Slovnaft splatil minulý mesiac. Terajšia kontrola sa rozbehla začiatkom tohto roku. Na to, ako obe kontroly dopadnú, si budeme musieť nejaký čas počkať.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků