Slovenský Slovnaft opäť pod kontrolou

Protimonopolný úrad Slovenskej republiky (PMÚ) začal správne konanie voči Slovnaftu, pretože má podozrenie, že rafinérska spoločnosť nekonala v súlade s platnou legislatívou vo veci ochrany hospodárskej súťaže. PMÚ má v pláne skontrolovať cenovú politiku v oblasti automobilových benzínov a motorovej nafty, a to v období od marca tohto roku.

Aby toho nebolo málo, okrem protimonopolného úradu v súčasnosti kontroluje Slovnaft i rezort financií. Nerobí tak po prvýkrát, výsledkom minuloročnej kontroly bola pokuta vo výške 1,342 mld. Sk za neoprávnené zdražovanie ceny motorových palív, ktorú Slovnaft splatil minulý mesiac. Terajšia kontrola sa rozbehla začiatkom tohto roku. Na to, ako obe kontroly dopadnú, si budeme musieť nejaký čas počkať.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků