Slovenský ministr jel po rakouské dálnici 235 km/h

Hitem českých internetových deníků je senzační zpráva: slovenský ministr hospodářství Rusko jel po rakouské dálnici rychlostí 235 km/h. Tolik mu naměřili rakouští policisté, když jeho BMW 760i po osmi kilometrech dohonili. Přitom v místě, kde byla rychlost překročena, je povolena jen stovka. Pikantní na tom je, že vůz neřídil Ruskův řidič, ale Rusko sám. Zaplatil tak na místě pokutu 700 eur a čeká ho projednávání přestupku u tamních úřadů. Ministr je připraven nést za přestupek odpovědnost; v Rakousku se za takovéto překročení rychlosti kromě udělení pokuty odebírá i řidičský průkaz.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků