Slovenský diaľničný úsek Ladce – Sverepec konečne hotový

Vodiči sa v piatok 9. decembra konečne dočkajú oficiálneho otvorenia úseku diaľnice D1 Ladce – Sverepec, ktorý je vo výstavbe už od decembra roku 1997. Na tomto pomerne dlhom čase sa podpísal najmä stavebne náročný terén, na úseku dĺžky 9,94 km sa nachádza až 34 mostných objektov o celkovej dĺžke 7210 metrov.

Kto týmto úsekom aspoň občas prechádza, určite mi dá za pravdu, že diaľnica je tu priam nevyhnutná. Na dennom poriadku sú dlhé kolóny tvorené kamiónovou dopravou, mnoho nehôd a dopravné preťaženie obcí Visolaje a Sverepec je enormné.

Spolu s nedávno otvoreným bratislavským úsekom tak budú vodiči mať k dispozícii súvislých 172 km diaľnice D1 od Bratislavy po Sverepec (smer Žilina).

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 49 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků