Slovenský AeroMobil má první reklamu na létající auto na světě. Vypadá skvěle

Auta ještě nějakou chvíli běžně létat nebudou. Mezi prvními však bude slovenský projekt, se kterým se už za dva roky zákazníci proletí.

Slovenský AeroMobil se hlásí s úplně první reklamou na létající automobil na světě. Reklama vznikla ve spolupráci s agenturou Made by Vaculik a produkcí Stink Films. Majitel agentury je právě Juraj Vaculík, který v roce 2010 firmu AeroMobil založil. Nyní tedy spojil obě své vášně a přichází s dosud nevídanou reklamou.

První létající auto už může na evropské silnice. Do vzduchu ale ještě naplno nesmí

První létající auto už může na evropské silnice. Do vzduchu ale ještě naplno nesmí

„Nejnovější letové testy potvrdily, že jsme se správným produktem na správné cestě k revolucionalizaci osobní dopravy. Po letech designování, vývoje, inženýringu a testování se blížíme do komerční fáze a rozhodli jsme se odstartovat historicky první reklamu na létající auto na světě,“ uvedl Vaculík.

Spot mimo jiné uvádí, že svůj stroj si budou moct zákazníci vyzkoušet v roce 2023. AeroMobil verze 4.0 se přemění z automobilu na letadlo za méně než tři minuty. Jako auto dosáhne maximální rychlosti 160 km/h a jako letadlo až 360 km/h. Cena by neměla přesáhnout 40 milionů korun. 

Slovenský Aeromobil dostane konkurenta. Auto s křídly Transition přiletí za rok

Slovenský Aeromobil dostane konkurenta. Auto s křídly Transition přiletí za rok

Na řízení a pilotování vozu potřebuje vedle řidičského průkazu i PPL (Private Pilot Licence) na jednomotorové letadlo. Na to stačí v letecké škole odlétat čtyřicet hodin. Více o slovenském projektu najdete zde.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant: Nejlepší jízda na trhu?

VW Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant

Volkswagen Golf Variant prodělal mezigeneračně více změn, než se může na první pohled zdát. Vyzkoušeli jsme sportovněji střiženou verzi R-Line se 150koňovým turbobenzinem a popravdě toho není moc ke kritizování.

včera | Jan Mička
TEST Citroën C4 1.5 BlueHDi EAT8: Originál, kapitola druhá

Citroën C4 1.5 BlueHDi EAT8

Nová generace C4 zcela odhodila zátěž minulosti a přichází s vlastním odlišným pojetím kompaktního hatchbacku. Novoty jsou v tomto případě vítané.

11.  4.  2021 | Richard Herbich | 12 příspěvků
S Audi e-tron GT quattro poprvé v Česku: Zlato, dneska se radši nemaluj

Audi e-tron GT quattro

V rámci přivítání žhavé novinky na českém trhu nás české zastoupení Audi pozvalo na první projížďku s modelem e-tron GT. Vzali jsme si základní specifikaci.

8.  4.  2021 | Vladimír Kadera