Slovensko chce mýtné pro kamiony stihnout už v roce 2006

Vzhledem k tomu, že okolní státy postupně zavádí mýtné pro kamiony, nechce pozadu zůstat ani Slovensko. Proto tamní vláda připravuje návrh, který ustanoví právní rámec, aby se mohlo začít s výběrovým řízením a realizací celého projektu. Ministr Prokopovič by rád stihnul zavést mýtné příští rok, to je ale termín skutečně šibeniční. Stejně jako u nás i na Slovensku až výběrové řízení rozhodně o tom, jaký systém bude použit, zda satelitní (GPS), mikrovlnný či kombinovaný. Na Slovensku je v současné době 313 km dálnici a zhruba tři tisíc km silnic první třídy.

Česko už právní rámec pro zavedení mýtného přijalo a začíná pracovat na výběrovém řízení. Plánovaný termín polovina roku 2006 je ale velmi napjatý a podle mého skromného názoru se mýtné rozjede až v lednu 2007.

Tip: Více si můžete k elektronickému mýtnému v Česku přečíst ve čtvrtečním článku.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků