Slovensko chce mýtné pro kamiony stihnout už v roce 2006

Vzhledem k tomu, že okolní státy postupně zavádí mýtné pro kamiony, nechce pozadu zůstat ani Slovensko. Proto tamní vláda připravuje návrh, který ustanoví právní rámec, aby se mohlo začít s výběrovým řízením a realizací celého projektu. Ministr Prokopovič by rád stihnul zavést mýtné příští rok, to je ale termín skutečně šibeniční. Stejně jako u nás i na Slovensku až výběrové řízení rozhodně o tom, jaký systém bude použit, zda satelitní (GPS), mikrovlnný či kombinovaný. Na Slovensku je v současné době 313 km dálnici a zhruba tři tisíc km silnic první třídy.

Česko už právní rámec pro zavedení mýtného přijalo a začíná pracovat na výběrovém řízení. Plánovaný termín polovina roku 2006 je ale velmi napjatý a podle mého skromného názoru se mýtné rozjede až v lednu 2007.

Tip: Více si můžete k elektronickému mýtnému v Česku přečíst ve čtvrtečním článku.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 56 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků