Slovensko chce mýtné pro kamiony stihnout už v roce 2006

Vzhledem k tomu, že okolní státy postupně zavádí mýtné pro kamiony, nechce pozadu zůstat ani Slovensko. Proto tamní vláda připravuje návrh, který ustanoví právní rámec, aby se mohlo začít s výběrovým řízením a realizací celého projektu. Ministr Prokopovič by rád stihnul zavést mýtné příští rok, to je ale termín skutečně šibeniční. Stejně jako u nás i na Slovensku až výběrové řízení rozhodně o tom, jaký systém bude použit, zda satelitní (GPS), mikrovlnný či kombinovaný. Na Slovensku je v současné době 313 km dálnici a zhruba tři tisíc km silnic první třídy.

Česko už právní rámec pro zavedení mýtného přijalo a začíná pracovat na výběrovém řízení. Plánovaný termín polovina roku 2006 je ale velmi napjatý a podle mého skromného názoru se mýtné rozjede až v lednu 2007.

Tip: Více si můžete k elektronickému mýtnému v Česku přečíst ve čtvrtečním článku.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků