Slovensko chce mýtné pro kamiony stihnout už v roce 2006

Vzhledem k tomu, že okolní státy postupně zavádí mýtné pro kamiony, nechce pozadu zůstat ani Slovensko. Proto tamní vláda připravuje návrh, který ustanoví právní rámec, aby se mohlo začít s výběrovým řízením a realizací celého projektu. Ministr Prokopovič by rád stihnul zavést mýtné příští rok, to je ale termín skutečně šibeniční. Stejně jako u nás i na Slovensku až výběrové řízení rozhodně o tom, jaký systém bude použit, zda satelitní (GPS), mikrovlnný či kombinovaný. Na Slovensku je v současné době 313 km dálnici a zhruba tři tisíc km silnic první třídy.

Česko už právní rámec pro zavedení mýtného přijalo a začíná pracovat na výběrovém řízení. Plánovaný termín polovina roku 2006 je ale velmi napjatý a podle mého skromného názoru se mýtné rozjede až v lednu 2007.

Tip: Více si můžete k elektronickému mýtnému v Česku přečíst ve čtvrtečním článku.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků