Slovenská strela se znovu vydá na trať. Poveze i pasažéry, program za 3990 Kč však není jenom o jízdě

Milovníci exotické drážní techniky, zbystřete! Pokud chcete vidět legendární československý motorový vůz v akci, hlídkujte začátkem května na trase Kopřivnice – Ostrava.

Důkladná oprava a renovace vozu s oficiálním označením M 290.002 skončila přibližně před rokem technicko-bezpečnostními zkouškami, po nichž Slovenská strela obdržela průkaz způsobilosti. Na fanoušky historie, vlaků a krásné techniky nyní čekají dvě speciální jízdy, které se budou konat v pátek 6. května. Program ale nebude jen o jízdě.

První jízda začne lehce před devátou hodinou v depozitáři v Kopřivnici a povede na stanici Ostrava střed, na účastníky pak čeká komentovaná prohlídka Železničního muzea moravskoslezského a také beseda s restaurátorem a vedoucím projektu renovace Strely. V 11:30 pak následuje odjezd zpět do Kopřivnice, další jízda se stejným programem začne v 13:15.

Vzhledem k omezené kapacitě 2x 45 osob není divu, že jsou jízdenky na tuto akci vyprodané – mimochodem za cenu 3999 Kč. Jistě ale nepůjde o poslední svezení tohoto druhu. Na koho se s vstupenkou nedostalo, může si alespoň prohlédnout jízdu Slovenské strely na trase Kopřivnice – Příbor – Studénka – Ostrava.

Diskuze (12) Další článek: Seat velkolepě oslavil 30 let od letní olympiády v Barceloně. Připravil zážitky, na které se nezapomíná!

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,