Sledujte premiéru Škody Octavia RS iV živě! Slovo bude mít ten nejpovolanější

Ženevský autosalon byl kvůli riziku šíření koronaviru zrušen jenom pár dnů před zahájením. Automobilky však své novinky ukážou i navzdory nečekané změně plánu.

Rok 2020 je pro automobilku Škoda ve znamení elektrifikace. Modely Citigoe iV a Superb iV už z našich stránek dobře znáte a dnes k nim přibude další. Octavia totiž ještě zdaleka nevytáhla všechny trumfy, respektive neukázala všechny plánované verze. Nové SUV Enyaq je pak kapitolou samou o sobě – posune totiž elektrifikaci Škody na další úroveň díky platformě MEB určené výhradně pro elektrické vozy.

Nová Škoda Octavia RS opět ulovena. Tentokrát s dvířky v předním blatníku

Nová Škoda Octavia RS opět ulovena. Tentokrát s dvířky v předním blatníku

Škoda již dříve uvedla, že na letošním autosalonu v Ženevě představí derivát RS s plug-in hybridním pohonem. Jak to ale s nejdůležitější evropskou automobilovou výstavou dopadlo, všichni moc dobře víte. Co naplat, bylo potřeba přistoupit k náhradnímu řešení. Letošní ženevský autosalon se proto ponese v úplně jiném duchu.

Skica vs. realita: Takto Škoda lákala na Octavii RS III. Je teď blíž realitě než dřív?

Skica vs. realita: Takto Škoda lákala na Octavii RS III. Je teď blíž realitě než dřív?

Automobilky své novinky představí i tak, však prostřednictvím živých přenosů. Pro nás to znamená, že vám nebudeme moci přinést tradiční statické dojmy a fotky z výstaviště, ale budeme muset vzít zavděk tiskovými zprávami a oficiálními fotkamim. Až na jednu výjimku. A tou je právě Škoda Octavia RS.

Škoda Octavia RS iV na prvních skicách. Vpřed ji požene 245 hybridních koní!

Škoda Octavia RS iV na prvních skicách. Vpřed ji požene 245 hybridních koní!

Bernhard Maier, předseda představenstva značky Škody Auto, prostřednictvím videa pod článkem představí Octavii RS iV, vůbec první elektrifikované ereso s okřídleným šípem ve znaku. Přenos začne dnes v 8:50. Až jej dokoukáte, klikněte zpátky na hlavní stránku našeho webu. Bude tam na vás čekat malé překvapení.

Koronavirus online

Speciál: Škoda Enyaq iV

Škoda Enyaq iV je první elektromobil automobilky Škoda Auto na modulární platformě MEB. SUV s dojezdem až 500 km na jedno nabití v roce 2020 převzalo po modelu Superb roli vlajkové lodi automobilky a vzniká ve dvou karosářských verzích. Základem je pohon zadních kol, v nabídce jsou i verze s pohonem 4x4 a sportovněji zaměřené provedení RS iV. Světová premiéra proběhla 1. září 2020 v Praze.

První dojmyCenaPrvní test prototypuVnější designInteriérEnyaq iV - význam názvu

Vylepšené Mini SE Countryman nás fakt bavilo! Tříválec do zásuvky má síly až až

Mini Cooper SE Countryman All4

Jen pár desítek hodin před tím, než Česká republika na vládním semaforu zčervenala, jsme si stihli odskočit do Německa na projížďku s vylepšeným plug-in hybridním Mini Countryman. A ta jízda fakt stála za to!

26.  9.  2020 | Jan Mička | 15 příspěvků
TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků