Sledujte premiéru Škody Octavia RS iV živě! Slovo bude mít ten nejpovolanější

Ženevský autosalon byl kvůli riziku šíření koronaviru zrušen jenom pár dnů před zahájením. Automobilky však své novinky ukážou i navzdory nečekané změně plánu.

Rok 2020 je pro automobilku Škoda ve znamení elektrifikace. Modely Citigoe iV a Superb iV už z našich stránek dobře znáte a dnes k nim přibude další. Octavia totiž ještě zdaleka nevytáhla všechny trumfy, respektive neukázala všechny plánované verze. Nové SUV Enyaq je pak kapitolou samou o sobě – posune totiž elektrifikaci Škody na další úroveň díky platformě MEB určené výhradně pro elektrické vozy.

Nová Škoda Octavia RS opět ulovena. Tentokrát s dvířky v předním blatníku

Nová Škoda Octavia RS opět ulovena. Tentokrát s dvířky v předním blatníku

Škoda již dříve uvedla, že na letošním autosalonu v Ženevě představí derivát RS s plug-in hybridním pohonem. Jak to ale s nejdůležitější evropskou automobilovou výstavou dopadlo, všichni moc dobře víte. Co naplat, bylo potřeba přistoupit k náhradnímu řešení. Letošní ženevský autosalon se proto ponese v úplně jiném duchu.

Skica vs. realita: Takto Škoda lákala na Octavii RS III. Je teď blíž realitě než dřív?

Skica vs. realita: Takto Škoda lákala na Octavii RS III. Je teď blíž realitě než dřív?

Automobilky své novinky představí i tak, však prostřednictvím živých přenosů. Pro nás to znamená, že vám nebudeme moci přinést tradiční statické dojmy a fotky z výstaviště, ale budeme muset vzít zavděk tiskovými zprávami a oficiálními fotkamim. Až na jednu výjimku. A tou je právě Škoda Octavia RS.

Škoda Octavia RS iV na prvních skicách. Vpřed ji požene 245 hybridních koní!

Škoda Octavia RS iV na prvních skicách. Vpřed ji požene 245 hybridních koní!

Bernhard Maier, předseda představenstva značky Škody Auto, prostřednictvím videa pod článkem představí Octavii RS iV, vůbec první elektrifikované ereso s okřídleným šípem ve znaku. Přenos začne dnes v 8:50. Až jej dokoukáte, klikněte zpátky na hlavní stránku našeho webu. Bude tam na vás čekat malé překvapení.

Koronavirus online

TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

včera | Jan Mička | 48 příspěvků
Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 145 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 25 příspěvků