Sledujte premiéru elektrického BMW iX3 živě! Na internet už uniklo oficiální video

U BMW jsme na úniky chystaných modelů ještě před jejich premiérou už celkem zvyklí. Nyní se můžete podívat na první záběry elektrického SUV iX3, jehož oficiální představení proběhne dnes dopoledne.

Zda se v případě úniků nových vozů BMW ještě před jejich oficiálními premiérami jedná o pouhé náhody, nebo dopředu plánované akce, můžeme pouze spekulovat, tak či tak jde v posledních letech v podstatě o tradici. Dnes proběhne digitální světová premiéra BMW iX3, které není ničím jiným než plně elektrickým SUV X3. Konkurent Mercedesu EQC, Audi e-tron či Jaguaru i-Pace se tak stane prvním BMW, které nabídne zážehové, vznětové, plug-in hybridní i plně elektrické pohonné ústrojí.

BMW iX3 dostane nová aerodynamická kola. Sníží odpor vzduchu pro vyšší dojezd

BMW iX3 dostane nová aerodynamická kola. Sníží odpor vzduchu pro vyšší dojezd

Premiéra BMW iX3 proběhne dnes v 10:00, už včera se ale na internetu objevilo video, které vůz odhaluje zvenku i zevnitř. Videem se potvrzuje pravost dříve uniklých snímků, navíc BMW už před časem odhalilo vozy v různých fázích výroby. Přestože je hlavním domovem SUV modelů BMW Jižní Karolína, iX3 bude vznikat v čínské továrně podniku BMW Brilliance Automotive (BBA). Z Shenyangu pak zamíří na všechny světové trhy.

BMW iX3 pomalu míří do výroby. Z Číny poputuje do celého světa už koncem roku

BMW iX3 pomalu míří do výroby. Z Číny poputuje do celého světa už koncem roku

Vůz bude pohánět pátá generace elektrického ústrojí BMW eDrive. Elektromotor by měl zajistit výkon kolem 210 kW a točivý moment 400 N.m, akumulátor s kapacitou 74 kWh zase dojezd okolo 440 km na jedno nabití (WLTP). To jsou hodnoty, se kterými se dá žít.

Překvapením je dřívější informace, že BMW iX3 nebude čtyřkolka, ale pouze zadokolka. Konkurence pohon všech kol nabízí, otázkou ale zůstává, zda je tady skutečně potřeba. Světovou premiéru nového BMW iX3 můžete sledovat živě. V 10:00 stačí kliknout na video pod textem.

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

včera | Vladimír Kadera | 22 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků