Slavný Jaguar C-Type se vrátí v sedmi ručně vyrobených kusech

Závodní stroj, známý také jako XK 120C, vznikl v padesátých letech v 54 exemplářích. Nyní ho čeká znovuzrození.

Skotská stáj Ecurie Ecosse byl malý závodní tým, který se nebál postavit se dobovým gigantům na těch nejslavnějších závodních tratích. Vznikl v roce 1951, dvakrát zvítězil v Le Mans a bojoval také ve Formulích 1 a 2. Svůj provoz ukončil v roce 1971, ale před deseti lety byl obnoven. Současný letopočet končící také jedničkou pak tým oslaví grandiozním způsobem – postaví sedm sesterských vozů Jaguar C-Type k v současnosti sedmi dochovaným exemplářům.

Jaguar vytvoří speciální kolekci E-typů. Oslaví tak vznik legendy, míří na sběratele

Jaguar vytvoří speciální kolekci E-typů. Oslaví tak vznik legendy, míří na sběratele

Aerodynamická kapotáž z hliníkové slitiny bude krýt ocelový prostorový rám, který má být oproti originálu zesílen. Pohon samozřejmě zajistí řadový šestiválec Jaguar XK, ale vylepšený – díky objemu zvětšenému na 4,2 litru a přímému vstřikování paliva nabídne výkon přes 300 koní.

Slavný Jaguar XJ220 z Top Gearu nedopadl dobře. Řídil ho i Jeremy Clarkson

Slavný Jaguar XJ220 z Top Gearu nedopadl dobře. Řídil ho i Jeremy Clarkson

Právě kvůli většímu výkonu bude adekvátně vyladěn i podvozek, řadit se bude pětistupňovou manuální převodovkou. Uvnitř se každý ze sedmi budoucích majitelů usadí do hliníkové sedačky, čalouněné kvalitní modrou kůží. Cena nebyla oznámena, ale vzhledem k množství pečlivé práce na každém vozu a kvalitním materiálům jistě nebude malá.

Jaguar

Britský Jaguar vznikl v roce 1922 jak Swallow Sidecars Company, v roce 1945 dostal svůj současný název Jaguar Cars Limited.

Výrobce sportovních a luxusních automobilů byl v roce 1989 koupen Fordem. Od roku 2008 ho vlastní indická Tata Motors.

Jaguar F-Pace • Jaguar E-Pace • Jaguar I-Pace • Jaguar F-Type • Jaguar XE  •Jaguar XF

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

včera | Jiří Baborský | 65 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

24.  2.  2021 | Richard Herbich | 26 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků