Slavný Jaguar C-Type se vrátí v sedmi ručně vyrobených kusech

Závodní stroj, známý také jako XK 120C, vznikl v padesátých letech v 54 exemplářích. Nyní ho čeká znovuzrození.

Skotská stáj Ecurie Ecosse byl malý závodní tým, který se nebál postavit se dobovým gigantům na těch nejslavnějších závodních tratích. Vznikl v roce 1951, dvakrát zvítězil v Le Mans a bojoval také ve Formulích 1 a 2. Svůj provoz ukončil v roce 1971, ale před deseti lety byl obnoven. Současný letopočet končící také jedničkou pak tým oslaví grandiozním způsobem – postaví sedm sesterských vozů Jaguar C-Type k v současnosti sedmi dochovaným exemplářům.

Aerodynamická kapotáž z hliníkové slitiny bude krýt ocelový prostorový rám, který má být oproti originálu zesílen. Pohon samozřejmě zajistí řadový šestiválec Jaguar XK, ale vylepšený – díky objemu zvětšenému na 4,2 litru a přímému vstřikování paliva nabídne výkon přes 300 koní.

Právě kvůli většímu výkonu bude adekvátně vyladěn i podvozek, řadit se bude pětistupňovou manuální převodovkou. Uvnitř se každý ze sedmi budoucích majitelů usadí do hliníkové sedačky, čalouněné kvalitní modrou kůží. Cena nebyla oznámena, ale vzhledem k množství pečlivé práce na každém vozu a kvalitním materiálům jistě nebude malá.

Jaguar

Britský Jaguar vznikl v roce 1922 jak Swallow Sidecars Company, v roce 1945 dostal svůj současný název Jaguar Cars Limited.

Výrobce sportovních a luxusních automobilů byl v roce 1989 koupen Fordem. Od roku 2008 ho vlastní indická Tata Motors.

Jaguar F-Pace • Jaguar E-Pace • Jaguar I-Pace • Jaguar F-Type • Jaguar XE  •Jaguar XF

Diskuze (1) Další článek: TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,