Slavný Ikarus skončil s výrobou autobusů

Jméno Ikarus je v našich myslích zřejmě navždy spojeno nejen s bájným letcem, ale i s autobusy, které se proháněly po městech hlavně před rokem 1989. Různé verze autobusů nebyly sice dokonalé, ale zase dokázaly pojmout ohromné množství cestujících.

Jenže již od konce osmdesátých let přestala automobilka vyvíjet nové vozy a to se podepsalo na tom, že po pádu železné opony neměla co nabídnout. Trh si žádá své a moderní technologie, které by umožnily i nadále produkovat autobusy této značky zde nebyly.

To je také důvod, proč automobilka po dlouhých 58 letech výrobu autobusů značky Ikarus minulý týden definitvně ukončila.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků