Slavný Ikarus skončil s výrobou autobusů

Jméno Ikarus je v našich myslích zřejmě navždy spojeno nejen s bájným letcem, ale i s autobusy, které se proháněly po městech hlavně před rokem 1989. Různé verze autobusů nebyly sice dokonalé, ale zase dokázaly pojmout ohromné množství cestujících.

Jenže již od konce osmdesátých let přestala automobilka vyvíjet nové vozy a to se podepsalo na tom, že po pádu železné opony neměla co nabídnout. Trh si žádá své a moderní technologie, které by umožnily i nadále produkovat autobusy této značky zde nebyly.

To je také důvod, proč automobilka po dlouhých 58 letech výrobu autobusů značky Ikarus minulý týden definitvně ukončila.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků